BÖYLE ÖRNEK İNSANLAR DA VAR

BÖYLE ÖRNEK İNSANLAR DA VAR

GİRESUN, CÜNEYT GÜNGÖR’ÜN İNSANLIĞINI KONUŞUYOR

Kronik böbrek yetmezliği hastası olan ve böbreklerinin yüzde 19’u çalışan Cüneyt Güngör, kendi hastalığını unutup Giresun’un dört bir tarafında ihtiyaç sahiplerinin dertlerine derman olmaya çalışıyor

“ALLAH KİMSEYE DERT VERİP DERMAN ARATMASIN”

Giresun’un tanınmış ve sevilen simalarından Cüneyt Güngör, hayırsever arkadaşlarının destekleriyle ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürüyor. Kronik böbrek yetmezliği hastası olan ve böbreklerinin yüzde 19’u çalışan Güngör, kendi hastalığını unutup ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşuyor. Güngör, insanları sevindirmenin kendisini çok mutlu ettiğini ve bu sayede hastalığıyla daha güçlü bir şekilde mücadele edebildiğini söyledi. “Allah kimseye dert verip derman aratmasın” diyen Güngör, gazetemize özel yaptığı açıklamada; “Ben kronik böbrek yetmezliği hastasıyım. Böbreklerimin yüzde 19’u çalışıyor. Çok sıkıntılar çektim ve halen çekiyorum. Çaresizliğin ne olduğunu çok iyi biliyorum. Yaşadığım sorunlardan sonra bir yandan kendi hastalığımla mücadele etmeye bir yandan da ihtiyaç sahiplerinin yanında olmaya çalıştım. Ömrüm yettiği sürece de ihtiyaç sahiplerine yardıma koşmaya devam edeceğim” dedi.

“ELİMDEN GELEN HER ŞEYİ YAPTIM, YAPIYORUM”

Güngör; “Bana gelen fitre ve zekatlarla; hasta, dul, yetim, yaşlı insanlara 300, 500, 1.000, toplamda 100 bin TL nakdi yardımın ihtiyaç sahiplerine ulaşmasını sağladım. Ramazan ayında 350 koli gıda yardımı dağıttım, engellilere üç tanesi akülü 10 tane araba aldım, şuan 10 tane daha alıyorum ve 5 tanesinin parası geldi. Giresunspor’un şampiyon olmasından dolayı 28 bin ekmek dağıtıyorum, şuan 20.600 ekmekteyim, 28 bin ekmeği Amerika’da faaliyet gösteren Giresun Yağlıdere Yardımlaşma Hareketi bana gönderiyor bende Giresun’daki fırınlara veriyorum, onlar ihtiyaç sahiplerine dağıtıyor. Allah, bana güvenip, benim bu yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırmama vesile olanlardan razı olsun” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar