CHP 81 İLDE TERÖRÜ KINADI

CHP 81 İLDE TERÖRÜ KINADI

CHP Teröristlerin üzerine daha etkili gidilmesini istedi.Cumhuriyet Halk Partisi Giresun il örgütü, Giresun Atatürk Meydanı’nda düzenlediği basın açıklamasıyla terörü lanetledi.
CHP Giresun İl Başkanı Dr. Gökhan Şenyürek açıklamasında, bir A4 kağıdına iki paragraf yazıyla görev savıp, terörü bir sonraki şehide kadar unutan zihniyetle anlaşmayacaklarını söyledi.
Pençe Kilit Harekat bölgesinde, bölücü terör örgütü PKK’nın hain saldırılarında şehit düşen 12 askerimiz için saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından İl Başkanı Dr. Şenyürek tarafından okunan basın açıklamasında, şehit olan askerimizin tek tek isimleri okundu.

CHP Giresun İl Başkanı Dr. Gökhan Şenyürek, şehitlerin ismini tek tek okudu ve önemli mesajlar verdi.Şenyürek”
“22-23 Aralık 2023 gecelerinde arka arkaya gelen kara haberlerle sarsıldık. Pençe Kilit Harekat
bölgesinde 12 vatan evladımızı bölücü terör örgütünün hain saldırılarında şehit verdik. Yüreğimiz yandı, bağrımıza taş oturdu. Acımız büyük. Bugün, gencecik vatan evlatlarını toprağa verdiğimiz hain terör saldırılarına, bu insanlık dışı saldırıların yol açtığı onarılmaz acılara ‘ARTIK YETER’ demek için buradayız.
PKK’YI LANETLİYORUZ
Piyade Teğmen Ramazan Günay,
Piyade Uzman Çavuş Mehmet Serinkan,
Piyade Uzman Onbaşı İsmail Yazıcı,
Piyade Sözleşmeli Er Semih Yılmaz,
Piyade Uzman Çavuş Abdulkadir İyem,
Piyade Uzman Çavuş Ahmet Arslan,
Piyade Sözleşmeli Er Emre Taşkın,
Piyade Sözleşmeli Er Yasin Karaca,
Piyade Sözleşmeli Er Çağatay Erenoğlu,
Piyade Sözleşmeli Er Cebrail Dündar,
Piyade Sözleşmeli Er Enis Budak,
Piyade Sözleşmeli Er Kemal Aslan.
Şehitlerimizin her birinin ayrı bir hikayesi, arkada bıraktıkları aileleri, evlatları, eşleri var. Şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet, acılı ailelerine başsağlığı ve sabır, yaralanan askerlerimize şifa diliyoruz.
Terörü, bölücü terör örgütü PKK’yı ve insanlık dışı yöntemlerini lanetliyoruz. Sadece kınamıyoruz; lanetliyoruz!

Toprağa verdiğimiz kahraman evlatlarımızın, bütün şehitlerimizin aziz hatıralarını sonsuza dek yaşatacağımıza söz veriyoruz.”dedi.Haber:Hakan Çelebi

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?