AHMET GELDİ’DEN İLİN KADERİNİ DEĞİŞTİRECEK ÜRETİM

AHMET GELDİ’DEN İLİN KADERİNİ DEĞİŞTİRECEK ÜRETİM

Giresun’da işadamı Öner Hekim’den sonra Dereli’den işadamı Ahmet Geldi de Süt ürünleri konusunda tesis kurarak devrim niteliğinde bir adım attı.

Firmanın üretime başlaması büyük heyecan yaratırken,hayvancılık konusundaki çalışmalar yöre halkını de umutlandırıyor.

Dereli’de faaliyete başlayan Geldi Manda Sütü ve Süt Ürünleri işletme sahibi aynı zamanda  Giresun İli Damızlık Manda Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ahmet GELDİ “bu gün Doğu Karadenizde tek olan bir işletmeyi faaliyete geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Artık Giresun’umuzda  da üreticilerimizin ürettiği ürünleri, modern bir tesiste günlük, el değmeden hijyenik bir şekilde sofralarımızla buluşturuyoruz. Tesisimizde vatandaşlarımızdan aldığımız manda sütünü hijyenik olarak, el değmeden işleyerek manda sütü, manda yoğurdu, kaymak ve tereyağ olarak katkısız ve organik bir şekilde tüketicilerimize sunuyoruz. Ürünlerimizin katkısız ve organik olmasına hassasiyet gösteriyoruz. Süt ve süt ürünleri sofralarımızın zaten vazgeçilmez ürünleri. Biz besin değeri daha yüksek olan manda sütü ve ürünlerini vatandaşlarımıza tanıtmaya, ulaştırmaya çabalıyoruz.

İlk etapta günlük beş ton süt işliyoruz. Bu sayıyı önümüzdeki zamanlarda çok yukarılara çekmeyi hedefliyoruz. Ürünlerimizi ‘ Bugün Sağlığınız İçin Manda Ürünleri Tükettiniz mi? sloganıyla vatandaşlarımıza ulaştırmaya çalışıyoruz.

Tesisimizin ilimizin süt üretimine çok büyük katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Yaptığımız bu tesisle özellikle manda yetiştiriciliği alanında bölgemizdeki hayvancılığı da destekliyoruz.

Manda sütü ve süt ürünlerinin faydalarından bahsetmek gerekirse, Ürünlerimize doğal antibiyotik diyebiliriz. Bir bardak manda sütü yetişkin bir bireye bir günde gerekli olan  mineral ve proteinleri barındırmaktadır. Manda süt ürünlerinin kalp ve damar hastalıklarına iyi geldiği, sindirimi kolaylaştırdığı ve kanser riskini azalttığı bilinmektedir.

Bugün Sağlığınız İçin Manda Ürünleri Tüketmeyi unutmayınız.”dedi.

Haber: Mustafa Cici

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?