GÜNEY’DEN SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ’NE ELEŞTİRİ

GÜNEY’DEN SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ’NE ELEŞTİRİ

Türk Büro Sen Genel Başkanı Türkeş Güney,dün Giresun’a geldi ve Spor İl Müdürü hakkında önemli uyarılarda bulundu.

Yeni sendika binasının açılışı öncesi basın toplantısı düzenleyen Güney ,sendikacılık ile kamu idareciliğinin aynı kurumda yapılmasının adil olmadığını ifade ederek”Bir Daire idarecileri ,çalışan memurlarına sendika tercihleri konusunda baskı yapamaz.Bu olayı Spor Bakanlığına ileteceğiz.Bu müdürlüğü düzeltmezler biz sendika Genel merkezi olarak Giresun’a gelip bu müdürlüğü mercek altına alacağız”dedi.

Oldukça sinirli ve gergin olduğu gözlenen Güney ,nezaket dışı tavır ve tutumlar olduğunu iddia ederek”  “Birim amiri niteliğinden ziyade  bir padişah, bir kral gibi davranıyor ve konuşuyorlar. İl müdürü denilen zat da, ‘sizin üyeleriniz ilk önce benim karşımda eğilecek’ diyor”.Bu ülkede müdürün yasal hakkı varsa memurun da var.Kimse kimsenin önünde eğilmek zorunda değil.Herkes yasal çerçevede işini yapacak “dedi.

Bu arada Türk Kamu-sen’e bağlı bazı sendika şubeleri yeni binasına taşındı.Törende konuşan Güney şube başkanlarını tebrik etti.,MHP Giresun Milletvekili Ertuğrul Gazi Konal da ,açılış öncesi hayırlı olsun konuşması yaptı.

Haber: Mustafa Cici

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Gençlik Spor Bakanlığı torpilin, liyakatsizliğin zirve yaptığı Bakanlıkların başında geliyor.Tum idari kadro lav edilmeli ve liyakatli kişiler getirilmelidir.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?