Gerilim Manga Nedir?

Gerilim Manga Nedir?

Sizler için gerilim manga nedir? Manga oku siteleri aracılığıyla günümzde Makalemizde bahsedeceğiz. Gerilim manga, okuru sürekli bir tedirginlik, heyecan ve belirsizlik içinde tutan hikayeleri barındıran bir türdür. Bu türdeki mangalar, okuyucunun dikkatini sürekli yüksek seviyede tutan, bazen karanlık ve şok edici temalara odaklanır. Cinayet, suç, psikolojik korku, komplo teorileri veya gizem gibi öğeleri içerebilir. Gerilim mangalarında, karakterler genellikle zor ve tehlikeli durumların üstesinden gelmek için mücadele ederler.

Gerilim Manga Türleri ve Örnekleri,

Günümüzde çok sayıda farklı gerilim manga türleri bulunmaktadır

Psikolojik Gerilim:

Death Note: Tsugumi Ohba ve Takeshi Obata’nın yarattığı bu manga, ölüm defteri ele geçiren Light Yagami’nin suçluları öldürme planını ve dedektif L’in onu yakalama çabasını konu alır.

Monster: Naoki Urasawa’nın mangası, bir beyin cerrahının kurtardığı çocuğun büyüdüğünde acımasız bir katil olmasını ve cerrahın onun peşine düşmesini anlatır.

Korku Gerilimi:

Parasyte (Kiseijuu): Hitoshi Iwaaki’nin bu mangasında, dünyaya inen uzaylı parazitlerin insan bedenlerini ele geçirip onları kontrol etmeye başlamaları konu alınır.

Uzumaki: Junji Ito’nun mangası, spiral şekline takıntılı bir kasaba halkının yaşadığı korkunç olayları işleyen bir korku hikayesidir.

Suç Gerilimi Manga Türleri:

Black Lagoon: Rei Hiroe’nin mangası, Asya’nın yeraltı dünyasında paralı asker olan bir grup insanın tehlikeli görevlerini işler.

Jormungand: Keitaro Takahashi’nin bu aksiyon dolu mangası, genç bir çocuğun silah kaçakçısı olan Koko Hekmatyar’ın ekibine katılmasını ve küresel çapta işlenen suçları anlatır.

Polisiye Gerilim Mangaları:

Detective Conan (Case Closed): Gosho Aoyama’nın uzun soluklu mangası, genç dedektif Shinichi Kudo’nun küçültülmesi sonrasında Conan Edogawa adıyla kimliğini gizleyerek suçları çözmesini konu alır.

Psycho-Pass: Akane Tsunemori’nin distopik bir gelecekte suçları tahmin eden sistemle çalışan bir polis teşkilatında yaşadıkları anlatılır.

Gizem Gerilimi:

Erased (Boku dake ga Inai Machi): Kei Sanbe’nin mangası, geçmişteki bir cinayeti önlemek için zamanda geriye giden bir mangaka olan Satoru Fujinuma’nın hikayesini anlatır.

The Promised Neverland: Kaiu Shirai’nin yazdığı bu mangada, bir yetimhanede büyüyen çocuklar dış dünyaya dair korkunç bir sırrı keşfederler ve kaçmaya çalışırlar.

Gerilim mangaları, insan psikolojisinin derinliklerini keşfederken okura sürekli bir tedirginlik ve heyecan hissi yaşatır. Bu tür, karmaşık hikaye örgüsü ve etkileyici karakterleriyle okuyucuyu son sayfaya kadar tahminde bulunmaya ve çözüm aramaya zorlar. İsterseniz manga oku TR sitesi üzerinden manga okuyabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?