GEZMİŞ: KURBAN BAYRAMINDA EMEKLİYE 15 BİN TL SÖZ

GEZMİŞ: KURBAN BAYRAMINDA EMEKLİYE 15 BİN TL SÖZ

CHP seçim çalışmalarına devam ediyor.

Giresun 1.sıra milletvekili adayı Sosyolog Ezcacı Elvan Işık Gezmiş seçim çalışmalarına devam ediyor.Gezmiş”Emekliye kurban bayramında 15 bin TL verilecek”dedi

Son üç günde Doğankent, Evrenköy ve Yukarıalınlı Köyü olmak üzere üç ayrı yerde partilileri ve aday arkadaşları ile birlikte iftar yemeklerine katılan ve halkla buluşan Gezmiş, parti lideri ve 13. Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun selamlarını  ileterek de vaadlerini aktarıyor.

“EMEKLİYE KURBAN BAYRAMINDA 15 BİN LİRA VERİLECEK”

Kılıçdaroğlu’nun ekonomik, sosyal, kültürel her alanda yapacağı iyileştirmelere değinen Elvan Işık Gezmiş, mevcut hükümetin emekliye 2 bin lira olarak verdiği bayram ikramiyesinin artık 8 bin 500 liraya (asgari ücret tutarına) çıkarılacağını vurgulayarak, önümüzdeki  Kurban Bayramı’nda, Ramazan Bayramı’nın eksiği de ilave edilerek toplam 15 bin liranın emeklinin hesabına yatacağının altını çizdi.

“GENÇLERE İŞ, ÇOCUKLARA ÜCRETSİZ YEMEK SAĞLANACAK”

CHP 1. sıra milletvekili adayı Elvan Işıl Gezmiş, Aile Sigortası  uygulamasıyla herkesin sosyal güvenceye kavuşacağını belirtti ve boşanan kadınlar için de “yeni başlangıç fonu” verileceğini söyledi ve ekledi; “Sayın Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığında, dolayısıyla Millet İttifakı iktidarında gençlere iş, çocuklara kreş, okullarda ücretsiz yemek sağlanacak ve hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek”

“BEN DEĞİL BİZ DİYEREK BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ

Giresun’un köy/kent dört bir köşesine ulaşarak, herkesle buluşmayı amaçlayan Gezmiş, seçimlere 27 gün kaldığını hatırlatarak da “Başarı ekip işidir, birlik ve beraberlik içinde bu seçimden zaferle çıkacağız. Sen/ben yok, biz varız, ülkemiz için, şehrimiz için,  geleceğimiz için, laik demokratik Türkiye Cumhuriyeti için, ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün  yolunda çağdaş, aydınlık, huzur dolu bir ülkeyi yeniden inşa edeceğiz, yine baharları getireceğiz” şeklinde konuştu.

Haber:Osman Yılmaz

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?