ihale ilanı (27 nisan 2017)

ihale ilanı (27 nisan 2017)

GİRESUN 2. İCRA DAİRESİ

2015/427 –  ESAS

TAŞINMAZIN AÇIKARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri                : 1 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri:      Taşınmaz Giresun ili Merkez Hacısiyam Mahallesi’nde kain tapunun 403 ada 356 parselde kayıtlı olup 475,76 m2 yüz ölçümlü arsa vasfındadır.

Satışa konu (A) Blok 3. kat (6) Daire hali hazırda mesken olarak kullanılmaktadır. Ana taşınmazda A Blok 3.katta (6) bağımsız bölüm numaralı olarak kayıtlı olan konutun brüt inşaat alanı 127 m2, faydalı inşaat alanı 101 m2’dir.

Mesken nitelikli bağımsız bölümün salon (balkonlu) , mutfak 3 adet yatak odası(balkonlu),hol ,WC ve banyo bölümlerinden ibaret olduğu ve mevcut hali ile mesken amaçlı kullanılmakta olduğu görülmüştür. Keşif sırasında daire içine girilemediğinden bir alt katta yapılan incelemede daire giriş kapısının ahşap kapı, iç kapıların ise ahşap şeklinde olduğu odaların duvar yüzeyinin sıva ve boyalı vaziyette olduğu taban kaplamasının odalarda tahta kaplama ıslak mahaller ile hol tabanında seramik kaplama şeklinde yapıldığı pencere doğramasının ahşap doğrama yapıldığı anlaşılmıştır. Isıtma sistemi sobalıdır. Doğalgaz tesisatı ortak alanlara yapılmış ancak daire içine henüz bağlanmamıştır.

Taşınmazın asansör ve açık ve kapalı otopark alanı bulunmamaktadır.Zemin katta daireye ait E-6 odunluk eklentisi bulunmaktadır. Satışa konu 6 nolu bağımsız bölümün bulunduğu ana bina takriben 25 yıllıktır. Ana taşınmazda A Blokta 3.katta bulunan tespit konusu (6) bağımsız bölüm nolu dairenin değeri 95.000,00-TL’dir.

Adresi: Giresun ili Hacı siyam Mahallesi 403 ada 356 parsel 3.kat 6.no b.bölüm Yüz ölçümü : 27 m2

Arsa Payı : 8/126

İmar Durumu: Arsa vasfındaki taşınmaz üzerindeki ana taşınmaz bitişik nizam A ve B Blok şeklinde olup yapıların zemin kat ve 4 adet normal kat olmak üzere Toplam 5 katlı konut +  dükkan kullanım amaçlı şeklinde yapılmıştır.

Taşınmaz belediye sınırları içerisindedir.

Kıymeti: 95.000,00 TL

KDW Oran :%1

Kaydındaki Şerhler

  1. Satış Günü : 29/05/2017 günü 10:00 – 10: 10 arası
  2. Satış Günü :23/06/2017 günü 10:00 – 10: 10 arası

Satış Yeri: GİRESUN 2.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ODASI

Satış şartları:

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veyà bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellallık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133. üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/427 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.                               BASIN 2017 / 220

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?