KARAHAN GAZETECİLERİ UNUTMADI

KARAHAN GAZETECİLERİ UNUTMADI

Giresun Valisi Karahan, çalışan gazetecileri tebrik etti.

Giresun Valisi Hasan Karahan, ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ mesajı yayınladı.

Karahan mesajında; “Haber alma hakkı, önemli insani ihtiyaçlardan biridir ve gazeteciler, bu ihtiyaçların karşılanmasında kamuoyuna karşı sorumluluğu bulunan ve kamu görevi ifa eden kişilerdir. Basının; gücünü halktan alarak,  elde ettiği haber ve bilgileri kamuoyuna objektif, ahlaki ve ilkeli bir biçimde yansıtma, tarafsız ve bağımsız bir şekilde haber ve yayın yapma, toplumu doğru bilgilendirme, eğitme ve aydınlatma gibi çok önemli görevleri vardır.

Görevlerini yerine getirirken basın etiğine bağlı kalan, kay­nağı belli haberleri dile getirerek toplumla paylaşan, hukukun evrensel standartları ile kişi hak ve hürriyetlerine saygıdan taviz vermeyen gazetecilerimizin varlığı, basınımızın yanı sıra ifade özgürlüğünü ve demokrasimizi de daha güçlü kılmaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle, zamana ve mekâna bağlı kalmaksızın çok zor, zaman zaman tehlikeli şartlar altında haber peşinde koşan ve görevlerini yerine getirmek adına her türlü güçlüğe göğüs geren değerli basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yıl geçirmelerini diliyorum.” İfadelerini kullandı.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?