KESİNTİSİZ GÜÇ KAYNAĞI NEDİR?

KESİNTİSİZ GÜÇ KAYNAĞI NEDİR?

Kesintisiz güç kaynakları ,elektrik sisteminde oluşan aksaklıklardan, kritik yük olarak adlandırılan ,elektrikli cihazları koruyan elektronik bir cihazdır. Online KGK cihazları şebeke elektriği var ise bu enerjiyi içinde bulunan aküleri şarj etmek için kullanır ve bu arada kendisi elektrik üretir, elektrik kesildiği durumda ise aküden elektrik üretmeye devam ederek kritik yüklere sürekli ve kesintisiz elektrik sağlar.

Yapılan araştırmalar göstermektedirki elektrik kesintileri ,voltaj düşmeleri ve şehir şebekesindeki kısa ve ani değişmeler bilgisayar sisteminizi ve bilgisayar kontrollu aygıtlarınıza zarar vermektedir. Firmanızdaki kritik yükleri dolayısı ile iş akışınızı bu tip problemlerden izole etmeniz gerekmektedir . Bu korumayı en iyi sağlayan aygıtlar Kesintisiz güç kaynaklarıdır.(KGK) Elektrik şebekeniz ne kadar kesintisiz olursa olsun herhangi bir doğal afet durumunda (fırtına yağmur) gibi durumlarda sürpriz kesinti olma olasılığı çok yüksektir ,binanızın dağıtım panosunda atan bir sigorta bile işinizi engelliyecek problem olarak ortaya çıkar.

KGK cihazları sisteminizde bulunan toplam kritik yük gücünü problemsiz olarak besleyebilmelidir. Bu durumda KGK cihazınızın gücü en az kritik yüklerinizin toplamı kadar olmalıdır. Cihazlarınızın arkasında bulunan güç etiketlerini toplama metodu ile ihtiyacınız olan toplam gücü bulabilirsiniz. Elde ettiğiniz değerin bir üst kademesindeki KGK yı seçmeniz performans açısından iyi olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar