Memur-Sen yeni binasına taşındı

Memur-Sen yeni binasına taşındı

Başkan Ali Yalçın elektrik zamlarını eleştirdi

Memur Sen Giresun Teşkilat Binası açılışı, Memur Sen Genel Başkanı  Ali Yalçın, Genel Başkan Yardımcıları  Soner Can Tufanoğlu ve  Levent Uslu, Giresun Valisi  Enver Ünlü, Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Ak Parti İl Başkanı  Kenan Tatlı, Türkiye’nin çeşitli illerinden katılan Memur-Sen il başkanları, Memur Sen Hizmet Kolu Sendikalarının Genel Başkanları, Başkan Yardımcıları ile ilimizin değerli Protokol Üyeleri, Giresun Memur Sen üyeleri ve birçok misafirin katılımları ile gerçekleştirildi.

Kuran’ı Kerim tilaveti ile başlayan açılış programında Memur Sen Giresun İl Başkanı Muhammet SARI yaptığı açılış konuşmasında şunları ifade etti;

“Türkiye’de Sivil Toplumun ana omurgası ve en büyük örgütlü gücü olan Memur-Sen’imizin Giresun Teşkilat Binasını yeni yerinde yeni yüzüyle hizmete açmanın onurunu ve gururunu yaşıyoruz.

Kurucumuz Merhum Mehmet Akif İnan’ın “ara sokaklardan ana caddelere çıkmak” hayali artık gerçek olmanın çok ötesine geçmiş, Memur Sen ve bağlı sendikaların toplam 1 Milyonu aşan üye sayısı ile yalnızca ana caddeleri değil tüm coğrafyaları hatta Dünyayı kaplayan bir sele dönüşmüştür. Bu büyük gücün ve örgütlü yapının en modern, en donanımlı, en temiz ve en huzurlu mekanlarda bir aile çatısı altında faaliyet göstermesi, Sayın Genel Başkanımız Ali YALÇIN önderliğinde her gün öz kaynaklarına değer katarak daha da büyümesi hem örnek bir başarının hem de doğru işler yaptığımızın göstergesidir.” dedi.

Memur Sen Genel Başkanı Ali YALÇIN , 1 üyeden 1 Milyon üyeye çıkarken verilen mücadeleden, elde edilen 258 kazanımın günümüz şartlarında yetmeyeceğinden ve her gün yeni bir sorunla yüzleşen, yeni sorunlar üreten kamu alanıyla yapılacak olan 6. Dönem Toplu Sözleşme Görüşmelerinden önce EPDK tarafından son günlerde elektrik, doğalgaz ve temel ihtiyaçlara yapılan zammı dile getirerek şu mesajları verdi;

“Bugün hepimiz elektiriğe, doğalgaza ve temel ihtiyaçlara yapılan zammı konuşuyoruz. Memur ve memur emeklileri olarak ödediğimiz gelir vergisi oranları kadar, elektrik, doğalgaz ve temel ihtiyaçlara yapılan zamlardan da rahatsızız. Toplu Sözleşmede, EPDK gibi zamda cömert davranılmasını bekliyoruz. Çünkü alım gücümüz düştü, kimse bu anlamda bizi rakamlarla teskin etmeye çalışmasın, oranlarla moralimizi düzeltmeye ve maliye bakanlığı da masaya hesap makinesiyle değil para kesesiyle gelsin, şimdiden ifade ediyorum.

Bu varlık, Bu birlik, Bu Dirlik, Bu Dik Duruş devam edecek. Bu birliğin güçlü kılınması Tavır geliştirilebilmesi, dostlarla buluşulabilmesi açısından buradaki mekan son derece kıymetli, bu ana tanıklık eden tüm misafirlerimiz de bizim için bir o kadar kıymetli ve değerlidir.

Tavır geliştirdiğimiz mutfağımız, dostlarla buluştuğumuz ocağımız olan sendikalarımız, merkezi, güzel bir lokasyonda, yeni hizmet binamızla üyemize daha iyi hizmet sunacak, birlik ve beraberliğimizi tahkim ederek örgütlülüğümüzü ebediyyen sürdüreceklerdir.  Bugün burada Memur-Sen Giresun İl Temsilciliği Hizmet Binamızın Açılışını Gerçekleştiriyoruz. Konfederasyonumuza bağlı tüm sendikalarımızı mülkiyeti sendikalarımıza ait binamızda tek çatı altında toplayan, Memur-Sen İl Temsilcimiz Muhammet Sarı ve tüm Şube Başkanlarımızı tebrik ediyorum, Hayırlı ve Uğurlu olsun” dedi.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ve Giresun Valisi  Enver Ünlü açılış programında dilek ve temennilerini, Hizmet binasının Tüm Memur Sen Ailesine, Üyelere ve Şehre hayırlı olmasını dile getirdiler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar