‘Parklar ne zaman ışıklandırılacak?’

‘Parklar ne zaman ışıklandırılacak?’

Bulancak Farkındalık Platformu (BUFAP), Şubat ayında talep ettikleri çocuk parkı ışıklandırmalarının 6 ay geçmesine rağmen gerçekleşmediğine değinerek ne zaman ışıklandırma yapılacağını sordu.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan BUFAP Kamu İletişiminden Sorumlu Gönüllü Yöneticisi Salih Gayık; “Şubat ayında Bulancak ilçemizdeki tüm çocuk parklarına ışıklandırma yapılmasını istemiştik fakat bu gerçekleşmedi. Açıklamayı yaptığım günümüzde ise Temmuz ayı içerisindeyiz, aradan 6 ay gibi uzun bir süre geçmiş bulunmaktadır. Şunu sormak istiyoruz bu 6 ay içerisinde neden bu konuda bir adım atılmamıştır?” ifadelerini kullandı. Bulancak’ta tüm çocuk parklarına ışıklandırma yapılmasını istediklerini yineleyen Gayık;

“Yapılacak olan ışıklandırma ile birlikte çocuklarımız, torunlarımız ve gençlerimiz akşamları daha rahat ve güvenli şekilde parklarımızı kullanabilirler. Örneğin; benim torunum var, parklar ışıklandırılırsa torunum dahil tüm çocuklar akşamları da parkta oynayabilir.” dedi.

Ayrıca çocuk parklarının tamamında ücretsiz internet sağlanmasını ve engellilerin de kullanabileceği tuvalet yapılmasını istediklerini de dile getiren BUFAP (Bulancak Farkındalık Platformu) Kamu İletişiminden Sorumlu Gönüllü Yöneticisi Salih Gayık şu ifadelere yer verdi; “Taleplerimiz hakkında BUFAP olarak dilekçelerimizi yazdık, yazmaya devam edeceğiz ve  BUFAP Gönüllü Başkanımız Gökhan Özcan yetkili makamlara yazılı dilekçeleri de verdi. Bende Kamu İletişiminden Sorumlu Gönüllü Yönetici olarak yetkililer ile çok fazla görüşme yaptım ve yapmaya da devam edeceğiz. Taleplerimiz gerçekleşene kadar bu konuyu gündemde tutmaya devam edeceğiz. Yetkililerden taleplerimizin karşılanmasını istiyoruz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar