“OMUZ OMUZA” KAMPANYASINA DAVET

“OMUZ OMUZA” KAMPANYASINA DAVET

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, depremzedelere yardım etmek amacıyla kampanya başlattıklarını ifade ederek, “Tür futbol ailesi olarak tüm dünyaya örnek olacak bir şekilde önemli bir yardım gecesi gerçekleştirmeyi planlıyoruz” dedi.

Omuz omuza dayanışma ve yardımlaşma kampanyasının 1 Mart’ta başlayıp, 15 Haziran’a kadar devam edeceğini belirten TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, “Ülkemizi derinden sarsan deprem felaketlerinin acısı hala çok taze. Bölge halkımızın, afetzedelerimizin yaralarını sarmak için felaketin ilk gününden bu yana devletimiz, kurumlarımız ve halkımız elinden geleni yapmaya devam ediyor. Biz de futbol ailesi olarak; acısı acımız olan deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın yanında olmayı sürdürmeyi, daha önce başlattığımız yardım ve dayanışma hareketini bir üst noktaya taşımayı istiyoruz. Şimdi omuz omuza vererek gözyaşlarımızı silme, bir olup birlik olup dertlerimize derman olma zamanı. Umutları yeniden yeşertmenin vakti.  Bu amaçla daha önce Trabzonspor – Basel karşılaşması sonrasında kulüp başkanlarımızla birlikte duyurduğumuz üzere 1 Mart 2023 Çarşamba akşamı “Omuz Omuza” dayanışma ve yardımlaşma kampanyamızı başlatıyoruz. Bu kampanya ile futbolun birlik, beraberlik, kardeşlik, dayanışma ve yardımlaşma gücünü tüm dünyaya bir kez daha göstererek, futbol ailesi olarak bölge halkımıza desteğimizi güçlü şekilde hissettirmek adına omuz omuza vereceğiz. Yardım organizasyonumuzun ilk adımını, 1 Mart Çarşamba akşamı saat 20.00’de başlayacak, aSpor, beIN Sports, D Smart Sports, Tivibu Spor, TRT Spor ve TV 8,5 televizyon kanallarımız ile pek çok radyo ve YouTube kanallarından gerçekleştirilecek ortak canlı yayınla atacağız. Bu yayınla yurt içinde ve yurt dışında futbola gönül veren ve deprem felaketleri sonrasında kalbi Türkiye için atan herkesi bir araya getirmeyi hedefliyoruz. Söz konusu yayını, Kulüp Başkanlarımız, futbolcularımız, milli takım oyuncularımız, teknik direktörlerimiz, sanat dünyası ve spor basını başta olmak üzere camiamızın önde gelen isimleri ile gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Bu dönemde desteğini yakın bir şekilde hissettiren FIFA, UEFA, yabancı Futbol Federasyonlarının yöneticilerinin ve uluslararası yıldız futbolcuların da organizasyona katılımını bekliyoruz. 1 Mart’ta başlayacak ve 15 Haziran’a kadar sürecek olan ‘Omuz Omuza’ dayanışma ve yardımlaşma kampanyamızdan elde edilecek gelir deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın barınma ihtiyaçlarının karşılanmasında kullanılacak.  Kaybedecek vaktimiz yok. 1 Mart’ta herkesi ekranlarının başında kampanyamıza destek olmaya, yaralarımızı hep birlikte sarmaya davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

“Omuz omuza vererek gözyaşlarımızı silme zamanı”

“Asrın felaketi” olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerin acısının halen taze olduğunu ve yaraları sarmak için devlet kurumları, vatandaşlar ve kulüplerin el ele çalıştığını belirten TFF Başkanı Büyükekşi, şunları kaydetti:

“Guardiola, Klopp, İlkay Gündoğan, Guti, Kaka gibi isimleri bir araya getirmeyi planlıyoruz”

Futbol dünyasının önemli isimlerini bir araya getirmek istediklerini dile getiren Büyükekşi, şunları söyledi:

“Manchester City Teknik Direktörü Pep Guardiola, Liverpool Teknik Direktörü Jurgen Klopp, Arsene Wenger, Manchester City kaptanı İlkay Gündoğan, Guti, Kaka gibi isimleri bir araya getirmeyi hedefliyoruz. Söz konusu yayını, kulüp başkanlarımız, futbolcularımız, milli takım oyuncularımız, teknik direktörlerimiz, sanat dünyası ve spor basını başta olmak üzere camiamızın önde gelen isimleri ile gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Bu dönemde desteğini yakın bir şekilde hissettiren FIFA, UEFA, yabancı futbol federasyonlarının yöneticileri ve uluslararası yıldız futbolcularla da organizasyonu daha üst seviyeye taşımayı planlıyoruz.”

Ali Koç: “İnşallah binlerce ailenin barınma sorununu çözeceğiz”

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin ardından konuşan Fenerbahçe Kulübü ve Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Ali Koç, kulüp başkanlarını ağırlamaktan dolayı şeref duyduklarını ifade etti.

Afetin ardından herkesin birlik ve beraberlik içinde olduğunu, kulüplerin de bu anlamda birlik içinde hareket ettiğini söyleyen Ali Koç, bu dayanışmanın sürmesini temenni etti.

Deprem bölgesinde hayatın normale dönmesinin ve yaraları sarmanın uzun süreceğini kaydeden Koç, şöyle konuştu:

“Futbolun dokunduğu dünyaya baktığınız zaman, depremle ilgili hassasiyeti, birlik ve beraberliği daha canlı tutmak için bizlere büyük bir sorumluluk düşüyor. Bu anlamda TFF ve yayıncı kuruluş önderliğinde tasarlanan yardım kampanyası, 1 Mart’ta başlayacak. Bir ailenin bile barınma sorununu çözersek bunu kutsal bir görev olarak görüyorum. İnşallah binlerce ailenin barınma sorununa çözüm götüreceğiz. Şu anda en büyük problem barınma sorunu. Büyük bir travma yaşayan depremzedelerin barınma ihtiyaçları için çorbada tuzumuz olması bizim vazifemizdir. Hem yurt içi hem yurt dışı, dayanışma ruhuyla kampanyamıza başlayacağız. Tüm taraftarlardan, tüm futbol paydaşlarından katılımlarını arzu ediyoruz.”

Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, kulüp başkanlarını ağırlayacaklarını ve Trabzonspor’un başlattığı bu ortamı sürdürmek istediklerini belirtirken, Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu da hedeflerinin binlerce ailenin barınma sorununu çözmek olduğunu kaydetti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?