ÖZTÜRK’TEN 2 MÜJDE

ÖZTÜRK’TEN 2 MÜJDE

AK Parti Giresun Milletvekili Öztürk, “Fındık Üreticimize Müjde!”

Fındık üreticilerimiz için Alan Bazlı Gelir Destek ödemeleri dünden  itibaren Maliye ve Hazine Bakanlığımız tarafından serbest bırakılacak.”dedi ve devam eden yatrımlarla ilgili detaylı açıklama yaptı

AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, üretecilere müjde verdi ve dönüm başı ödemelerin dünden itibaren üretici hesaplarına yatırılmaya başlandığını söyledi

Öztürk ,Dereli yolu ile ilgili de konuştu

AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk,  Dereli kara yolunun Karadeniz’de kuzey ve güneyi birbirine bağlayan önemli akslardan biri olduğunu söyledi.

Projenin tamamlandığında Türkiye’nin ulaşım ağına önemli katkıları olacağını vurgulayan Öztürk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla çalışmaların şu anda hızla devam ettiğini aktardı.

Öztürk, yol inşaatının tamamlanmasında gecikme yaşandığını ifade ederek, “Bazı sorunlar ortaya çıktı. Bunlardan bir tanesi yola başlayan firmanın aldığı ihale, Kamu İhale Kurumu tarafından, sonraki zamanlarda da yargı makamları tarafından iptal edildi.” dedi.

Yol güzergahında beklenmeyen heyelanlarla da çalışmaların uzadığını dile getiren Öztürk, köy ve mahallelerin heyelan tehlikesiyle karşılaşmaması için çok ciddi fore kazık çalışmaları yapıldığını belirtti.

Milletvekili Öztürk, yol güzergahında birçok kamulaştırma davası olduğuna dikkati çekerek, şöyle devam etti:

“Davaların uzaması yolun uzamasına neden oluyordu. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’ndan talebimizle burada acele kamulaştırma kararı verildi. Bu, işleri daha da hızlandırılmış oldu. Bu sorun nedeniyle açılamayan, projenin önemli noktalarından Duroğlu Tüneli de kısa bir süre önce açılmış oldu. Giresun-Dereli arasındaki güzergah inşallah yıl sonuna kadar bitirilmiş olacak.”

Giresun-Dereli kara yolunun çoğunlukla dere içerisinden planlanmış olduğunu ifade eden Öztürk, büyük doğal afetlerin ve sellerin bölgede yaşanabildiğini söyledi.

Öztürk, son zamanlarda iklimdeki değişimlerle anlık aşırı yağışlardan dolayı taşkınlar olabildiğine değinerek, “Maalesef Giresun’da bunu geçen yıl yaşadık, Dereli’de bunu yaşadık, can ve maddi zararlarımız oldu.” diye konuştu.

Dereli kara yolunun da zaman zaman sellerden zarar gördüğünü aktaran Öztürk, “Şu anda aynı güzergahta olmakla beraber yol çok iyi şekilde yapıldığı için, en iyi teknoloji kullanılarak imalatlar yapıldığı için yol bu tür afetlerden etkilenmeyecektir.” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar