ŞENYÜREK, BEKTAŞ VE KOZLUCA İLE DELEGELER KURULTAYIN GÖZDESİYDİLER

ŞENYÜREK, BEKTAŞ VE KOZLUCA İLE DELEGELER KURULTAYIN GÖZDESİYDİLER

Osman Ağa’nın torunları ülke demokrasisine pozitif katkı yaparak kurultaya damga vurdular
CHP kurultayının yankıları sürerken,CHP Giresun örgütü ;güçlüden yana yer alıp işin kolayına kaçmak yerine değişimden yana tavır alarak kurultayın adeta kaderini değiştirdiler
İl Başkanı doktor Gökhan Şenyürek ,Merkez ilçe Başkanı Murat Bektaş,Kadın Kolları Başkanı Ayça Kozluca ve ilimiz delegeleri şahsi geleceklerini riske atarak demokrasiden yana tavır alarak ülke gündemine oturdu

Bu tavır üzerine doktor Şenyürek ,Divan Heyetine alınırken,Başkan Ekrem İmamoğlu tarafından da tebrik edildi
Divanda Şenyürek’i Televizyonlardan izleyen bazı vatandaşlar Giresun teşkilatı ile gurur duyduklarını ifade ederek “Giresun ‘un delege sayısı kritik eşikteydi.Şayet blok halde karşı listeye oy atsalar değişim riske girerdi.Böyle bir süreçte zayıf listeden yana bile bile tavır almak cesaret ister.İleride siyaset tarihi yazılırken Giresun delegeleri birer kahraman olarak ifade edilecektir.Kendilerini bu yürekli ve demokrat tavırları nedeniyle kutluyoruz.Umarız siyasette arzu ettikleri herşey olur.Bu devirde 8 yıldan fazla bir lideri görevde tutmak demokratik bir tavır değildir.Batı ülkeleri bunu rönesans ile aştı.Bazıları farkında değil ama Giresun Delegelerinin bu tavrı ülke siyasetinin genel akışını da değiştirecek bir hamle olmuştur.Atatürk “Sakarya ve Dumlupınar’da sizin çocuklarda vardı “demişti.Demokrasi tarihi yazılırken aynı şekilde Giresun Delegeleri de vardı diyecekler.Giresun her zaman ülke genelinde demokrasi yönüyle iz bırakıyor.”diye konuştular..

Cumhuriyet Halk Partisi’nde, delegelerin tercihi değişimden yana oldu.
Cumhuriyet Halk Partisi’nin “İkinci Yüzyılda Birlik ve Demokrasi” sloganıyla düzenlenen 38. Olağan Kurultayı’nda, değişimden yana olanların adayı Özgür Özel, partinin yeni genel başkanı seçildi.
Kurultay’ın ilk gününde gerçekleştirilen genel başkanlık seçiminde, CHP Manisa Milletvekili ve TBMM Grup Başkanı Özgür Özel, ikinci tur sonunda delegelerden 812 oy alarak Cumhuriyet Halk Partisi’nin 8. Genel Başkanı oldu.
Giresun il örgütü; İl Başkanı Dr. Gökhan Şenyürek, Merkez İlçe Başkanı Av. Murat Bektaş, İl Kadın Kolları Başkanı Ayça Kozluca, Bulancak İlçe Başkanı Yakup Karakaya, Espiye İlçe Başkanı İbrahim Akgün, Tirebolu İlçe Başkanı Fatma İyice, Eynesil İlçe Başkanı Erhan Cebeci ve Piraziz Belediye Başkanı Hüseyin Görgülüoğlu’ndan oluşan 8 kişilik heyet ile temsil edilirken, Giresun’u temsil eden kurultay delegelerinin tümü, oylarını değişimden yana olanların adayı Özgür Özel lehine kullandılar.
Kurultay’da Giresun İl Başkanı Dr. Gökhan Şenyürek, Kurultay Divan Kurulu üyeliğine, Merkez İlçe Başkanı Av. Murat Bektaş ise Sonuç Bildirgesi Komisyonu üyeliğine seçildiler.
Dr. Şenyürek; “Örgütümüzün sesine kulak vererek, belediye başkan adaylarımızı ön seçimle belirleyeceğiz.”
CHP Manisa Milletvekili ve TBMM Grup Başkanı Özgür Özel, ikinci tur sonunda delegelerden 812 oy alarak Cumhuriyet Halk Partisi’nin yeni genel başkanı olurken, Giresun İl Başkanı ve Kurultay Divan Kurulu Üyesi Dr. Şenyürek yaptığı açıklamada; “Kurultay öncesi örgütümüzle görüşerek, üyelerimizden gelen güçlü değişim talebine kulak verdik ve onların kararını sandığa yansıtarak görevimizi yerine getirdik, tercimizi yeni Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel’den yana kullandık. Kurultayımızın kararıyla seçilen yeni Genel Başkanımızı tebrik ediyor, önceki Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na emeklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Kurultayımızın ardından yerel seçimlerin startını vereceğiz. Bizler yine örgütümüzün ve üyelerimizin sesine kulak vererek belediye başkan adaylarımızı ön seçimle belirleyeceğiz.” ifadelerini kullandı.Haber:Mustafa Cici

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?