Tatlı’dan Millet Bahçesi müjdesi

Tatlı’dan Millet Bahçesi müjdesi

İhalenin yapıldığını anlatan Tatlı,emeği geçenlere teşekkür etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla yapılmasına karar verilen ‘Giresun Millet Bahçesi Projesi’nin Giresun’a kazandırılması süreci, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca yapılan ihaleyle hızlandırılmış oldu.

Giresun AK Parti İl Başkanı Kenan Tatlı yaptığı açıklamada; ‘Giresun’a artı bir değer kazandıracak olan ve İçerisinde Bilim, Sanat, Spor Merkezleri ve Eğitim kompleksinin yer alacağı ‘Giresun Millet Bahçesi Projesi’ nin yapımına sonsuz desteklerini esirgemeyen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’a, Milletvekillerimiz Sayın Cemal Öztürk’e, Sayın Kadir Aydın’a, Sayın Sabri Öztürk’e, Belediye Başkanımız Sayın Aytekin Şenlikoğlu’na ve emeği geçen herkese hemşehrilerimiz adına teşekkür ediyorum. Millet Bahçesi Giresunumuza hayırlı olsun’dedi.

Tatlı”Giresun’un en büyük yeşil alanı Millet Bahçesi inşa edilecek. Yüzlerce Ağaç ve Binlerce Çiçek, Dinlenme ve Etkinlik Alanları, Bölgenin En Büyük Yeşil Alanı olacak tarihe geçecek.

Millet Bahçesi içerisine yapılacak olan Bilim ve Teknoloji Merkezi ile, Girişimci Merkezi: Fikri olan girişimciler için kuluçka merkezi ve Deneyim Merkezi: Giresun Belediyesi tarafından girişimler doğrudan deneyimlenerek fikirlerin olgunlaşması deneyimlenecek. 

Millet Bahçesinden yapılacak olan etkinlik günleri ile Hackathon, Tasarım, Robotik, Kodlama ve Mekatronik Günleri gibi bir çok özel etkinlik günleri düzenlenecektir.

Görsel Sanatlar Merkezi içerisine, Millet Kütüphanesi, El Sanatları Merkezi, Güzel Sanatlar Merkezi, Tiyatro Sahnesi, Fotoğraf Sanatı Eğitim Merkezi, Kısa Film Atölyeleri, Sergi Salno, Konservatuar Günleri, Sporcu Yetiştirme Merkezi, Sporcu başarılarımızı artıracak, sporcu istihdamını büyütecek, sporu ihraç edecek alanlar. Tüm branşları kapsayan, bilimsel yöntemlerle sporcu yetiştiren bir merkez olacak. Ayrıca Kongre ve Kültür Merkezi Uluslararası standartlarda 5000 m² Kapalı ve açık alan 1500 Kişilik kapasite, Salon Sporları Merkezi, Su Sporları Merkezi, Sokak Basketbolu ve Su Balonu yer alacak.

   

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar