YÜKSEL: “GENÇLER TÜRKİYE’DEN UMUDUNU KESTİ”

YÜKSEL: “GENÇLER TÜRKİYE’DEN UMUDUNU KESTİ”

İYİ PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI Ünzile Yüksel,gençlerin kendi ülkelerinde güzel bir gelecek görmediklerini söyledi

Gençlerin yurt dışına yerleşmek için çabalamasına ilişkin bir değerlendirme yapan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Av. Ünzile Yüksel, “Gençler, Türkiye’den umudunu kesti. Hükümetin politikaları onlar için cezai yaptırım gibi” dedi.

Türk gençleri yurt dışına kaçmak için birçok yol arıyor. Sosyal medyada yer alan gönderilere yapılan yorumlarda, gençlerin yurt dışına gitmek için çabaladığı görülüyor. Sosyal medyadaki her platformda karşılaşılan bu tabloya ilişkin İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Av. Ünzile Yüksel bir değerlendirme yaptı.

“GENÇLERİN DÜNYASI SOSYAL MEDYA”

Yurt dışındaki yaşantı ile Türkiye’deki yaşantıyı karşılaştıran gençlerin büyük sorunları fark ettiğini ifade eden Genel Başkan Yardımcısı Yüksel, “Kötü günlerden geçiyoruz. Gençlerimiz de bu kötü günlerden nasibini aldı. Öyle ki gençler Türkiye’den umudunu kesti. Yurt dışında yaşayan bir akranının yaşadığı hayatı gören gencimiz, kendi hayatı ile karşılaştırdığı zaman deyim yerindeyse kahroluyor. Bunu fark etmek için illa ki araştırmalar yapmanıza, tezler yazmanıza gerek yok. İsteyen sosyal medyadan gençlerin düşüncelerini takip edebilir. Çünkü gençlerin Dünya’sı sosyal medya. Onlar orada yaşıyor. Ancak hükümet hala bu duruma ayak uyduramadı” dedi.

“SIKINTILARINI DİLE GETİRMEK İSTİYOR, KONUŞTUĞU İÇİN HAPSE ATILIYOR”

Gençlerin özgürlüklerine düşkün olduğuna dikkat çeken Yüksel, “Hükümet yürüttüğü politikalarla, ülkeyi gençler için kapalı cezaevine dönüştürdü. Bugün üniversiteden mezun olan evladımız, iş bulmak için yıllarca çabalıyor, evlenmek istiyor evlenemiyor, iş kurmak istiyor kuramıyor, ev almak istiyor, araba almak istiyor alamıyor. En kötüsü de tüm bu sıkıntılarını dile getirmek istiyor, konuştuğu için hapse atılıyor.  Böyle bir ortamda nasıl ülkelerine umutla, neşeyle bakmalarını bekleyebiliriz? Dünya artık küresel bir köy. Türkiye’de buna göre şekillenmeli. Yöneticileri de bu vizyona sahip olmalı. Hala darbeler üzerinden mağduriyet yaratanların ne gençleri anlama imkanı vardır, ne de anlamak için bir çabası. Gençler; iş, özgürlük istiyor. Onların yurt dışına bu kadar hayran olmaları, ülkeden kaçmak istemeleri içimizi sızlatıyor” ifadelerini kullandı.

***

BAŞKAN ŞENLİKOĞLU:23 NİSAN HEPİMİZİN

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajda: “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 101. yılını ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı’nı kutlamanın mutluluğu içerisindeyiz. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisinin kapılarının ilk açtığı gün olması sebebiyle 23 Nisanı Dünya çocuklarına armağan ederek Dünya’da bir ilki gerçekleştirmiştir” dedi.

Başkan Şenlikoğlu şöyle devam etti:

“23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını, her yıl olduğu gibi bu yıl da aynı çoşku ve heyecanla birlik ve beraberlik içinde kutlamaktayız. Bu önemli günde bir yandan bayram coşkusunu hep birlikte yaşarken bir yandan da çocuklarımıza, kendilerine emanet edilen değerleri ve emanetlerin büyüklüğünü anlatmalıyız. 23 Nisan’da hepimizin öncelikli görevi bu olmalıdır. 23 Nisan gibi milli bayramlarımızın önemli bir anlamı daha vardır. Bu bayramlar, birlik ve beraberliğimizi pekiştirdiğimiz, millet olarak bir olduğumuz günlerdir. Bu günde bizlere bu cennet vatanı, canları ve kanları pahasına emanet eden atalarımızın emanetlerini nasıl daha iyi koruyarak ve geliştirerek, yarınlara taşıyabileceğimizi konuşmalıyız. Bizlere emanet edilen büyük eseri sonsuza kadar yaşatma hususundaki kararlılığımızı, nedenleriyle birlikte çocuklarımıza anlatmalıyız.

Gönül isterdi ki, pandemi dönemi olmayıp 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını daha coşkulu şekilde sokaklarda hep birlikte kutlayalım, ancak koronavirüs buna engel oldu. Fakat inanıyorum ki, tedbirlere uyarak yakın zamanda pandemi durumundan kurtulup, bayramlarımızı yine eskiden olduğu gibi büyük coşkuyla hep beraber kutlayacağımız günler yakındır.

Demokrasinin, aziz Türk Milletinin bağımsızlığının ve egemenliğinin simgesi Türkiye Büyük Millet Meclisinin 101. kuruluş yıl dönümünde başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Milli Mücadele kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyor, tüm hemşehrilerimin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar