2020 Yılı Buzağı Destekleme Başvurusunda Son Gün: ‘15 HAZİRAN’

2020 Yılı Buzağı Destekleme Başvurusunda Son Gün: ‘15 HAZİRAN’

Giresun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü,buzağı destekleme başrularının 15 Haziran’da başlayacağını bildirdi.Yapılan açıklamada vatandaşlar uyarıldı.İşte o açıklama

“2020 yılı içerisinde doğan buzağılar için destekleme başvuruları, 15 Haziran 2021 tarihi itibariyle son bulacaktır. Yetiştiricilerimizden; işletmesi soykütüğüne kayıtlı olanlar Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliğine, herhangi bir örgüte üyeliği bulunmayan ön soykütüğüne kayıtlı işletmeler ise doğrudan İl/İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerine başvuru yapacaktır.

İl/İlçe Müdürlüklerine gelme imkanı bulunmayan yetiştiricilerimiz ise Tek Pencere Sistemi (www.tekpencere.tarbil.gov.tr) ve Tarım Bilgi Sistemi (www.etarim.gov.tr) üzerinden e-devlet şifresi ile müracaat edebilecektir. Bu kapsamda; “Buzağı Desteklemesi İçin Başvuruların Alınarak İcmal Listelerinin Askıya Çıkarılması” hizmet çeşidi seçilerek kredi kartı ile online ödeme işleminin yapılması gerekmektedir.

2020 yılı 1’inci dönemde desteklemeye başvuran yetiştiricilerimizin 2’nci dönem için ayrıca başvuru yapmalarına gerek yoktur.

15 Haziran 2021 sonrasında, 2020 yılı buzağı desteklemesi için başvuru alınmayacak olup, yetiştiricilerimizin herhangi bir hak kaybına uğramamaları için belirtilen tarihe kadar müracaatlarını yapmaları önemle duyurulur.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar