“4 NOKTA TRANSFER YAPMALIYIZ”

“4 NOKTA TRANSFER YAPMALIYIZ”

Giresunspor Teknik Direktörü Metin Diyadin, Kulübün transfer politikasına dair açıklamalarda bulundu.

“Çalışma yönünden gayet iyi bir kamp dönemi. Tüm oyuncular birbiriyle kaynaşmış durumda. Çalışma yönünden sıkıntımız yok, transfer ve kadroyu oluşturma bakımından sıkıntımız var. Takviye anlamında çalışmalar yapıyoruz. Geçen seneki Giresunspor’da bazı oyuncular kiralıktı. Yabancı sayısı sekizdi. Bütün yabancılarla yollar ayrıldı. Kiralık oyuncular döndü. 14-15 oyuncuya yakın oyuncu geçen seneki kadrodan ayrıldı. 7 civarı da oyuncu transfer ettik. Nokta transfer anlamında 4 transfer yapmamız lazım. 14 kişilik bir kadromuz var.”

“YABANCI OYUNCULARI GETİRMEK KOLAY DEĞİL”

“Kulüplerin hedefleri bakımından ligi ayırmak lazım. Nasıl bir hedef koyuyorsanız ona göre ligin bir realitesi var. Bu sadece ekonomi değil, takım olmak önemli. Mücadeleyi verebilen doğru oyuncuları takıma katmak gerekir. Bizim ligimizde kulüpler her sene ardından köklü bir revizyona gidiyor ancak böyle başarıyı yakalama ihtimali çok yüksek değildir. Bizde de böyle bir durum oluştu. Oyuncu katmak da kolay değil. Yabancı oyuncuları da bulabilirsiniz ancak getirmek kolay değil. Alt liglerden genç oyuncuları da ortaya çıkaramıyorsanız belli oyuncular etrafında transfer dönüyor. O zaman da rakamlar ortaya çıkıyor. Kulüp olarak ekonomik gücü olanlar o oyuncuları alabiliyor. Bu sene içerisinde Adana Demir yeni başladı, rakamları ortada. Gazişehir ve Gençlerbirliği de bu şekilde. Aynı oyuncuya talip olduğunuzda bu tip takımlar önünüze geçiyor. Bu işin ekonomik boyutu da var. Her şeyin ekonomi olmadığını da biliriz. Takım olmak ve doğru hamleler yapmak en önemli şey. Bizde şu anda hedef anlamında söylediğimiz 3-5 takımın gerisindeyiz ancak 3-4 oyuncu takviyesi ve doğru hamleler ile çok farklı olabilir.”

“BU LİGİN REALİTELERİ VAR”

“Şöyle bir realite var. Geçen yıl Gazişehir ciddi bir yatırım yaptı, bu yıl üstüne tekrar yapıyor. Gençlerbirliği Süper Lig’den yeni gelmiş, koruduğu oyuncular ve istediği rakamları verip aldığı oyuncular var. Adana Demir istediği rakamı verip oyuncu alabiliyor. Osmanlıspor’un Süper Lig’den kalan güçlü bir kadrosu var. Böyle saydığımız zaman kâğıt üstünde favoriler ortaya çıkıyor. Gidişatı doğru yönetmenin en önemlisi olduğunu düşünüyorum. Bu ligin realiteleri var.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?