Giresun’da yıllar önce yıkılan ve kaderine terk edilen İmam Hatip Lisesi binasının yeniden yapımı için beklenen müjde geldi.

Ödeneği hazırlanmadan amatörce yıkılan ve bir neslin okuduğu tarihi binayı ortadan kaldıran zihniyetin aksine Temür hızlı şekilde çözüm üreterek halkın yüreğine adeta su serpti.

ATOM KARINCA GİBİ

Temür’ün bu tavrına teşekkür eden bazı vatandaşlar”Bu binayı yıktılar ve yıllardır yapamadılar.Sayın Temür göreve gelir gelmez ilin imajını yıpratan sorunu çözdü.Allah razı olsun”dedi

İşte detaylar, AK Parti Giresun Milletvekili, TBMM Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu Üyesi Ali Temür, Giresun İli Merkez ilçesi Yeniyol Mevkiinde bulunan yıkımı yapıldıktan sonra uzun zamandır bekleyen İmam Hatip Lisesi binasının yapılacağını bildirdi.

Temür, “Yeniyol Mevkiine yapılacak olan İmam Hatip Lisesi binasının proje çalışmaları bitmiş, Milli Eğitim Bakanımızla yapmış olduğumuz görüşmeler sonucunda okul inşaatı ihale aşamasına gelmiştir. İlimize ve eğitim camiamıza hayırlı olsun.

Desteklerini bizlerden esirgemeyen Milli Eğitim Bakanımız Yusuf Tekin’e ve Strateji Daire Başkanımız Ercan Türk’e teşekkür ediyorum.”dedi.

Haber: Mustafa Cici

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?