“ABD KENDİ KARANLIK TARİHİNE BAKSIN”

“ABD KENDİ KARANLIK TARİHİNE BAKSIN”

ABD’nin sözde Ermeni Soykırımını tanımasına tepkiler çığ gibi büyürken en sert tepkilerden biri İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünzile Yüksel’den geldi. 

“Biz Türk’üz; Türkler tarihin hiçbir döneminde insanlara soykırım uygulamamıştır” diyen İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünzile Yüksel ABD’ye tepki göstererek, Kızılderililere ve siyahilere yapılan katliamların dünya tarihinin kara sayfaları olduğunu söyledi. 

“TÜRKLER DÜNYAYA HOŞGÖRÜ, AMERİKALILAR İSE KAN VE GÖZ YAŞI VERMİŞTİR”

“Tarihleri katliam ve soykırımlarla dolu olan iftiracılara ilanen duyurulur!” diyerek sözlerini sürdüren İYİ Partili Yüksel Balkan coğrafyasından örnek göstererek, “Türkler egemenliği altındaki milletleri kültürlerinde ve inançlarında her zaman serbest bırakmışlardır. Onların dinlerine ve inançlarına hoşgörülü olmuşlardır. Hıristiyanlığın iki büyük mezhebinden Ortodoksluğun merkezi 1453’den beri İstanbul’dadır. Bu bile bizim dünyaya insanlık dersi verdiğimizin kanıtıdır. Peki ABD öyle midir? Kızılderililere, siyahilere yapılan katliamlar dünya tarihinin kara sayfalarıdır. Türkler dünyaya hoşgörü ve insanlık dersi verirken, Amerikalılar kan ve gözyaşı vermiştir.” dedi.

“BİZDEN GÖRÜNÜP DÜŞMANA YANAŞANLAR BİZDEN DEĞİLDİR”

İYİ Partili Yüksel, “1915 Olayları, Osmanlı idarecilerinin güvenlik için vatandaşını kendi idaresindeki başka bir bölgeye nakletmesidir. Bunun daha iyi anlaşılması için Türkiye Cumhuriyeti kendi arşivlerini herkese açık tutmaktadır. Biz Türküz! Yedi düvelin ne yaptığının da ne dediğinin de -eğer doğru değilse- bizim nazarımızda hiçbir hükmü yoktur. Yedi düvel üstümüze çullandığında bizimle birlikte düşmana göğüs gerenler bizdendir. Hiçbir din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin bizdendir. Adı sanı bizden görünüp düşmana yanaşanlar ise bizden değildir. Biz Tatyos Efendi dinleyip, Balyanların camilerinde huşu ile namaz kılar, Başbuğ Alparslan Türkeş’in dostu Dabağyan’a gönülden “Levon Amca” deriz. Siz kirli geçmişiniz ve zihinlerinizle Türk milletini aynı terazide tartmaktan vazgeçin. Mahcup olursunuz.” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar