ADD’den Şebinkarahisar’a gezi

ADD’den Şebinkarahisar’a gezi

Atatürkçü Düşünce Derneği Giresun Şubesi (ADD), Şebinkarahisar ilçesine kültür gezisi adı altında gezi düzenledi. 2 gün süren geziye, ADD Başkanı Özcan Özgürel, yönetim kurulu ve dernek üyelerinden oluşan 35 kişi katıldı.

ADD’nin gezisi, Kümbet Yaylasından başladı ve ardından Şebinkarahisar’ın tarihi, turistik alanlarını ziyaretlerle sürdü. Derneğin gezisine katılanlar sırasıyla; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 1924 yılında kaldığı ve müze olarak kullanılan evi, Şebinkarahisar Belediyesi Kent Müzesini, Fatih Cami, Şebinkarahisar Kalesi, Taşhanlar, Avutmuş Bağları, Fahrettin Behramşah Cami, Kayadibi Köyü ve Meryem Ana Manastırı ve Kilisesini gezdiler.

ADD Giresun Şubesi Başkanı Özcan Özgürel, geziyle ilgili yaptığı değerlendirmede, “dernek üyelerimizin birbirlerini tanımaları, dayanışma ruhunu artırmaları için ve yöremizin tarihi, kültürel ve turizm değerlerini yerinde görmek, önemini vurgulamak amacıyla bu geziyi düzenledik. İlk gezimiz için zengin bir uygarlıklar hazinesine sahip ve bunları Cumhuriyetin değerleriyle bütünleştirmiş kadim yörelerimizden birisi olan Şebinkarahisar’ı seçtik. Katılanlara, bize bu gezimizde yardımcı olan kişi ve kuruluşlara, bizleri en güzel şekilde ağırlayan halkımıza, çok teşekkür ediyorum. Bu amaçlı gezilerimizi sürdüreceğiz” dedi.

ADD’nin gezisi Tamzara Mahallesi’ndeki ekolojik ürün pazarında son buldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?