AK Parti Milletvekili Öztürk, Kurban Bayramı’nı kutladı

AK Parti Milletvekili Öztürk, Kurban Bayramı’nı kutladı

AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, Kurban Bayramı’nı kutladı. Öztürk, “Millet olma irademizi diri tutan; birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızı pekiştiren, içerisinde pek çok güzellikleri ve hikmetleri barındıran Kurban Bayramı’na bir kez daha ulaşmanın huzurunu, sevincini ve bereketini yaşamaktayız” dedi.
Öztürk açıklamasında, “Bayramlar bir kavuşma, kucaklaşma ve gönül kazanma fırsatıdır. Muhtaçlara el uzatılan, toplumca sevinç ve umut dağıtılan, paylaşmanın mutluluğunu yaşatan, sadakatin, fedakârlığın simgesi olan Kurban Bayramı da, birlik ve beraberliğimizi artıran, kardeşliğimizin en sıcak haliyle hissedilmesini sağlayan mübarek ve mukaddes günlerdendir.
Özellikle son dönemde hem coğrafyamıza hem de ülkemize yönelik büyük oyunlar oynanıyor. Ülkemizin birliğine ve huzuruna göz diken şer odakları bu topraklarda kardeşi kardeşe düşman etmek istemektedirler. Türkiye’nin son yıllarda kat ettiği ilerleme, bazı odakları tedirgin etmiş görünüyor. Bu odaklar bir yandan terör, diğer yandan ekonomi silahıyla bizi yolumuzdan döndürmenin peşindeler. Bize düşen görev ise her zamankinden daha fazla kardeşliğimize, birliğimize ve dirliğimize sarılmaktır. Her ne yaşarsak yaşayalım, bugüne kadar bir ve diri olduğumuzu tüm dünyaya gösterdik. Bilinmelidir ki tek bayrak, tek vatan, tek millet, tek devlet sevdamızdan vazgeçmeyeceğiz. Emin adımlarla kutlu yürüyüşümüze hep birlikte devam edeceğiz.
Kurban, aynı zamanda İslam’ın temel ibadetlerinden hac ibadetinin ayrılmaz bir parçasıdır. Milyonlarca Müslüman Arafat’ta ellerini açarak, bütün insanlığın kardeşliği ve huzuru için dua etmektedir. Hac ibadeti için mübarek topraklarda bulunan kardeşlerimizi tebrik ediyor, haclarının ve kurbanlarının kabul olmasını diliyorum.
Kurbanlarımızın Allah (c.c.) katında makbul olmasını niyaz ediyor, tüm hemşehrilerimizin huzur ve saadet dolu bir bayram geçirmesini rabbimden temenni ediyorum. Aziz şehitlerimize bir kez daha Allah’tan (c.c.) rahmet diliyor ve gazilerimizi şükranla selamlıyorum. İslam coğrafyasında acı çeken, zulme uğrayan kardeşlerimizin de bir an önce huzur, güven ve istikrar ortamına kavuşmasını diliyor, mübarek Kurban Bayramının ülkemize, milletimize, İslam Âlemine ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini temenni ediyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?