AKSU’YA SICAK KARŞILAMA

AKSU’YA SICAK KARŞILAMA

Belediye Başkanı Kerim Aksu hafta sonunda Giresun Üniversitesi öğrencileri ve vatandaşlarla buluştu. Gençlerin görüş ve önerilerini dinleyen Başkan Aksu, “ Gençlerimiz en büyük varlığımız, gelecekte ülkemizi gençlerimiz yönetecekler. Gençlerimize sahip çıkıyoruz, çıkmaya devam edeceğiz. İşte halkın ittifakı burada” dedi.
Ayvasıl Liman Restaurant’ta üniversite öğrencileri ile beraber yemek yiyen Belediye Başkanı Kerim Aksu, Giresun’u öğrenciler için rahat bir kent haline getirmeye özen gösterdiklerini belirterek; “Öncelikle Giresun Üniversitemizde eğitim gören öğrencilerimizin ücretsiz yararlandığı bir çamaşırhane yaptık. Durak kütüphanesi yine öğrencilerimize sunulan ayrıcalıklı bir hizmet oldu. Belediye Konservatuarı ve Şehir Tiyatromuz yine bu alanlara ilgi duyan arkadaşlarımıza kapılarını açtı. Festivallerimizde yine sizlerin istediği sanatçıları getirmeye çalıştık. Giresun, üniversite öğrencileri için rahat bir şehirdir. Görüştüğüm birçok üniversite öğrencisi arkadaşımızdan bunu duymak bizi mutlu ediyor. Giresun Üniversitesi’ne başka illerden gelen her öğrencimizi misafir olarak kabul ediyoruz. Sizler buradan gittiğinizde Giresun’u unutamayacaksınız. Gire-sun’un büyükelçileri olacaksınız. Biz sizleri geleceğimiz olarak görüyoruz” dedi.
Üniversite Gençliğinin gelecek endişesinin ortadan kaldırılması gerektiğine dikkat çeken Belediye Başkanı Kerim Aksu şöyle devam etti; “ Türkiye’nin en büyük gücü genç bir nüfusa sahip olmasıdır. Gençlerimizin geleceğini hazırlamak, iş imkânı sağlamak ülkeyi yönetenlerin ilk görevidir. Türkiye üretimden hızla uzaklaşıyor. Bu durum hem ekonomiyi olumsuz etkilerken, hem de istihdam olanaklarını azaltıyor. Gençler, gelecekte bu ülkenin yönetiminde sizler olacaksınız. Endişeye gerek yok, üreterek, kazanacağız. Ben sizlere, gençlerimize güveniyorum. Her zaman sizlerin yanında oldum, olmaya devam edeceğim. Büyük Atatürk Cumhuriyet’i gençlere emanet etti. Atatürk’ün aydınlık yolunda yılmadan yürüyeceğiz. Beraber tüm engelleri aşacağız. Katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. “
GENÇLERE SILA SÖZÜ
Belediye Başkanı Kerim Aksu gençlere hangi sanatçıyı görmek istiyorsunuz, diye sordu. Çoğunluğun, “ Sıla ve Haluk Levent “ tezahüratlarına karşılık veren Aksu; “ Önce Sıla gelecek, sonra Haluk Levent Giresun’a gelecek “ yanıtını verdi.
“ ÖĞRENCİ DOSTU BAŞKAN “
Üniversiteli gençler yaptıkları konuşmada, Giresun’u sevdiklerini, Belediye Başkanı Kerim Aksu’nun Üniversite Öğrenci Topluluklarına önemli destek verdiğini dile getirip; “ Belediye Başkanımıza çıktığı yBolda başarılar diliyoruz. Bizlere verdiği değerden dolayı kendisine teşekkür ediyoruz. Kendisi öğrenci dostu bir başkan olarak anılıyor” şeklinde konuştular.
“İŞTE HALKIN İTTİFAKI “
Belediye Başkanı Kerim Aksu, mahallelerden vatandaşların katılımı ile yaptığı toplantıda; “ İşte halkın ittifakı. İttifak gönüllerde olur, ittifak kalplerde olur. Benim için en değerli olan Halkın İttifakıdır. Talimatla, zorla ittifak olmaz. Giresun Halkı kendi ittifakını kendisi sağlar. Bu destek, sevgi benim en kıymetli değerimdir. Bu şehrin her sokağını, her caddesini seviyorum. Sizleri seviyorum. Bu sevgi bizim yolumuzu açıyor. Giresun’a hizmet etmekten onur duyuyorum” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar