AKTEN VE KILIÇASLAN’DAN DEMEÇ GİBİ SOHBET

AKTEN VE KILIÇASLAN’DAN DEMEÇ GİBİ SOHBET

AK Parti’nin 2 simge siyasetçilerinden Ayhan Akten ve Murat Kılıçaslan’ın, Giresun Belediye Başkanlığına bağımsız aday olup olmayacakları merak konusu olurken, AK Parti’ye yakınlığı ile tanınan usta gazeteci Mustafa Sarıaydın, bu iki isim ile yaptığı özel sohbette konuşulanları kamuoyu ile paylaştı.
Akten ve Kılıçaslan’ın, bu özel sohbette Sarıaydın’a yaptıkları değerlendirmeler, siyasi kulislerde deprem etkisi yaratırken, bu sürecin sonunun nereye varacağı şimdiden merak ediliyor. Kılıçaslan’ın “…Bu manada kaybettiren pozisyonuna düşmem, çıkarsam da kazanmak için çıkarım ve evvel Allah da kazanırım’ şeklindeki, yalanlanmayan sözleri ise olaya ayrı bir boyut kazandırdı
İşte Sarıaydın’ın, bu sohbet sonrası kaleme aldığı köşe yazısından bir bölüm.
“….Ayhan Akten ve Murat Kılıçaslan ismini laf olsun diye yazmadım;
Fitne olsun diye asla.
Tesadüfen her ikisiyle birlikte kalabalık bir ortamda sohbetimiz oldu;
Muhabbet koyulaşıp konu siyasete gelince ‘Şu an gazeteci olarak sizi dinliyorum, sorularıma ona göre cevap verin’ diye espri de olsa ön açıklamamı yaptım.
Ayhan Akten’e ‘Hakkınızda bağımsız aday çıkacağı söylentileri fazlaca konuşulmaya başlandı, bu konuda ne diyorsunuz? diye sordum;
‘Giresun’un sorunları biliyorum ve bu sorunların çözümü noktasında taşın altına elimi değil, gövdemi koymaya hazırım’ dedi.
Aynı soruyu Murat Kılıçaslan’a da yönelttim;
‘Bağımsız aday çıkacağımı ben de sizler gibi vatandaştan duyuyorum hatta duyduklarıma göre başvuru da yapmışım, işin şakası bir yana bağımsız aday çıkmam konusunda büyük talep var hatta gelen telefonların yoğunluğundan telefonu üzerimde taşımama noktasına geldim. Elbette halkın teveccühünü dikkate almak gerekir ama art niyetli teşfik edenlerin olabileceğini de gözönüne alıyorum; Bu manada kaybettiren pozisyonuna düşmem, çıkarsam da kazanmak için çıkarım ve evvelAllah da kazanırım’ dedi.
Her ikinizin de ayrı ayrı çıkma ihtimaliniz olamayacağına göre ‘Hanginiz?’ sorusuna müşterek cevap şu olmuştur;
Birbirimize asla rakip olmayız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?