Balkonlarına yakın elektrik telleri korku salıyor!

Balkonlarına yakın elektrik telleri korku salıyor!

Alçaktan ve balkonlarına yakın yerden geçen elektrik telleri mahalle halkına isyan ettirdi.

ÖZEL HABER:

SEDAT KARAKAYA

Giresun merkez Kavaklar Mahallesi, Şehit Toraman Uzun Sokak’ta bulunan bir mahalleli isyanda! Onlara isyan ettiren olay ise; seslerini duyurmalarına rağmen kendilerini duyacak kimsenin olmaması. Mahallenin orta yerinden ve balkonlarının hemen yanından geçen elektrik tellerinin yüksekten geçmesini isteyen vatandaşlar isyan etti.

Hem düzensiz hem de alçak noktadan geçen elektrik tellerinin büyük tehlike arz ettiğine işaret eden mahalle sakinlerinden Osman Özdemir, acil çözüm çağrısı yaptı.

MUHTAR DA DİĞER YETKİLİLER DE BU SESİ DUYMADI

Özdemir, “Elektrik telleri evlerimizin balkonlarına çok yakın durumda. Bu manada çektiğimiz sıkıntıları bizler biliyoruz. Olur ya çocuklarımız veya torunlarımız eline bir dal parçası alsa bu tellere uzatıp dokundurmak isterse hali nice olur? Bunun bedelini canlarıyla ödemezler mi? Teller evlerin hemen hemen hepsine yakın bir şekilde ölüm kapanı gibi bize bakıyor. Biz bu mahallede, bu manada defalarca yetkililere defalarca durumumuz anlattık. Ancak ne gelen ne de giden. Bizimle ilgilenen olmadı resmen umursamadılar. Ben yine bu durumla ilgili olarak konuyu Kavaklar Mahalle Muhtarımız Hasan Akın bey’e de ilettim. Ancak oradan da olumlu yanıt alamadım. Acil çözüm bekliyoruz” dedi.

KORKUTAN TELLER YÜZÜNDEN ÇOCUKLARA BALKON YASAĞI!

Osman Özdemir’in eşi Aysel Özdemir ile Fatma Avcı ise, durumdan duydukları endişeyi şöyle dile getirdi: “Balkona değme noktasında bulunan bu teller yüzünden küçük çocuklarımız veya torunlarımızı balkonlarımıza çıkaramıyoruz.

Olur ya balkonda bulunan ve tellere değecek   bir odun parçası gibi şey uzatsalar hakikaten akıma kapılıp ölüp giderler. Veya şiddetli fırtına gibi afaki durum olsa teller sürtünme yoluyla kıvılcım çıkarsa her türlü eve sirayet eder.Böyle düşüncesizlik olur mu? Hem ülke genelinde elektrik hatlarının hala yeraltına taşınamamış olması düşündürücü” ifadesini kullandılar. Şimdi adeta ‘tellerin ölüm tehdidi’ ile karşı karşıya bulunan mahallelinin sesine gösterilecek duyarlılık merak ediliyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?