BAŞER’DEN BEKTAŞ’A CEVAP

BAŞER’DEN BEKTAŞ’A CEVAP

“KEŞKE 250 MİLYON TL BORÇ BIRAKTIĞINIZ KADAR YAPTIKLARINIZI DA GÖREBİLSEYDİK”

Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanı Av. Murat Bektaş’ın AK Parti sözcülerine hitaben yapmış olduğu basın açıklamasına AK Parti Merkez İlçe Başkanından sert bir şekilde cevap geldi.

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mehmet Başer, “Her zaman söylediğimiz bir şey var. O da, AK Parti yapar CHP sadece konuşur. 10 yıllık CHP’li belediye döneminde çok büyük çalışmalar yapıldı da bizim bundan haberimiz mi yok?” dedi.

CHP Merkez İlçe Başkanı Murat Bektaş’ın açıklamalarına ve sormuş olduğu sorulara cevap veren Başkan Başer sözlerine şöyle devam etti,

Silolarla İlgili Sayın Milletvekillerimiz ve Sayın Belediye Başkanımız Görüşlerini Samimi bir şekilde ifade etmişlerdir.

Cumhurbaşkanımız Sayın recep Tayyip Erdoğan konuyla alakalı söyleyeceğini söylemiştir. Şehrimize yapılan yatırımlar bizim için çok önemlidir. Limanımızın faal olması bizleri de memnun eder. Ancak, Siloların bulunduğu yerle ilgili özellikle şehrin silüetini bozduğu yönünde kamuoyunda bir takım eleştiriler söz konusudur.

AK Parti üretime ve istihdama yönelik çalışmalarda hep öncü olmuştur. Kimsenin ekmeği ile oynamak, ekmeğini elinden almak , kimseyi mağdur etmek  bizim partimiz için asla söz konusu olamaz.

 AK Parti Belediyesi olarak belediyeyi borçsuz bırakırız gibi bir iddia içinde olmadık, olmayız da. Elbette ki bir yerde çalışma varsa bir yerde proje varsa orda da borç vardır. Biz sadece şunu söylüyoruz, CHP Belediyesi olarak 10 yıl boyunca Belediyeyi 250 Milyon TL borçla bıraktığınızda keşke borçlandığınız kadar yaptığınız icraatınız olsaydı da, Giresun halkı bunu görseydi.

Kurumlarda devamlılık önemli diyorsunuz çok doğru. Biz şimdi AK Parti Belediyesi olarak halkın karşısına çıkıp bu CHP Belediyesi, belediyeyi 10 yıl boyunca babalarının çiftliği gibi kullanmışlar. Orada burada şahsi olarak yedikleri içtikleri ne varsa hepsini belediyeye fatura etmişler. Belediyeye hiçbir iş yapmadan bankamatik olarak kullanan adamlar almışlar deyip bahane üretecek halimiz yok. O yüzden kurumlarda devamlılık esastır anlayışı ile hareket eden Başkanımız Aytekin Şenlikoğlu göreve gelir gelmez kolları sıvazladı ve sizin 10 yıl boyunca yaptığınızın 10 katından fazlasını sadece 2 yıl içerisinde yaptı. Bundan sonrası içinde (sizin hayal edemediklerinizi de) bu şehir için yapacaklarına inancımızda sonsuz.

Sahil aydınlatma ile ilgili 10 yıllık süre içinde şöyle hafızamı yokluyorum acaba bir şeyler yapıldı da biz bilmiyor muyuz diye? Ortada hiç bir şey yok. Beyler devleti suçluyorsunuz devleti. Siz bir şey yapmak istediniz de devlet size engel mi oldu? Engel olduysa ne için CHP’li diğer il ve ilçelerde sahil aydınlatma çalışmaları yapıldı? Öyle oldu böyle oldu şöyle oldu, bahane, bahane, bahane… Bırakın bu boş işleri.

Şu 10 yıl içinde ne yaptınız onu söyleyin? Su depolarının elektrikleri kesilmişmiş de ondan şehre su verilememiş. Ortada halkına karşı bir ihanet varsa onu önce kendinizden bilin başkalarından değil. Eğer gerekçeli bir arıza bir sorun varsa bunu insanlara anlatırsınız insanlarda bunu  anlar. Biz halkımızdan su paralarını, emlak paralarını topladık ama parayı sağda solda yedik çarçur ettik. O yüzden elektrik borcumuzu da ödemedik. Bundan dolayı su pompalarımız çalışmadı niye diyemiyorsunuz? Hatırlayın yine o zamanda da o dönem AK Parti İl Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, AKSA yetkileri ile görüşmüş bu soruna müdahale etmişti.

 Pandemi ile ilgili gündeme gelme gayretinizi de anlıyoruz. Ancak gerek Giresun Belediyesi gerekse devletimizin ilgili kurumları halkın sağlığı için gerekli tüm önlemleri çok titizlikle alıyor. Herkes görevinin ne olduğunu ne yapması gerektiğini çok iyi biliyor. Siz hiç merak etmeyin.

Ayrıca gündemde kalabilmek adına bu gayretlerinizi de makul karşılıyoruz. 10 yıllık süre içinde belediyeyi bir borç batağı haline bırakıp har vurup harman savurduğunuzda, sürekli bahaneler üretip bize engel oldular gerekçesi üretmeniz size gerçekten çok yakışıyor.

 Güzel bir atasözü ile sözlerimi bitirmek istiyorum. ‘Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz’ Şöyle kenarda durmaya devam edin de Giresun Belediyesi de işini yapsın.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?