BİR ANNENİN YÜREK BURKAN DRAMI

BİR ANNENİN YÜREK BURKAN DRAMI

Herkese iş verilirken, 3 çocuklu kanser hastası annenin eşine iş verilmiyor. Anne kirada ve kirasını dahi ödeyemiyor.

Giresun’da 3 ay önce yakalandığı kanserle mücadele eden en küçüğü 2,5 yaşında, 2 kız bir erkek 3 çocuk annesi 38 yaşındaki Arzu Öksüz’ün, tek isteği eskiden olduğu gibi evlere temizliğe gidebilecek kadar sağlığına kavuşmak.

Eşinin mevsimlik işçi olarak orman işlerinde çalıştığını anlatan Öksüz, “Yaklaşık 3 ay önce kanama nedeniyle hastaneye gittiğimde kanser olduğumu öğrendim. Hastalık bedenime yayılmış. Ama kendi halime bile üzülemiyorum. İlk aklıma gelen çocuklarım oldu. Eşim mevsimlik işçi olarak orman işlerinde çalışıyor. Sosyal güvencesi bile yok. Ben ise temizlik işlerine gidiyordum. En küçüğü 2,5 yaşında iki kız, bir erkek çocuğum. Bu yaşımda kendime mi, 2,5 yaşındaki kızıma mı üzüleyim bilmiyorum” dedi.

Tek isteğinin yine temizlik işleri yapabilecek kadar iyileşmek olduğunu anlatan Anne Öksüz; “Şu an bir ameliyat geçirdim. İçime yayılan kanserli urların temizlendiğini söylediler. Bundan sonra ise bir süre kanser tedavisi görmem gerekiyormuş. Bu tedavi sürecini yeşil kartlı birisi olarak ne kadar sürdürebilirim, yapabilirim bilmiyorum ama en azından temizlik işlerinde çalışabilecek kadar iyileşeyim yeter. Çünkü şu an eşimin mevsimlik işi bitti, evimizin ne kirasını ne de faturalarını ödeyebilecek durumda bile değiliz. Ama kendi halime bile üzülemiyorum. En çok düşündüğüm ise 2,5 yaşındaki kızım. Diğerleri biraz daha büyük. Biri ortaokulda diğeri lisede okuyor. Ama bunlarında ötesinde işsizlik nedeniyle kanserle mi yoksa geçim derdiyle mi mücadele edeceğiz bilemiyorum?” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?