BU KAMPANYAYA KİMLER İMZA ATAR?

BU KAMPANYAYA KİMLER İMZA ATAR?

Köşe yazarımız Yıldırım Kirez, Atapark’taki kamu ve özel binaların kamulaştırılarak şehrin önünün açılması için kampanya başlatılmasını önerdi.
Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu’nun, Atapark projesinin, şehrin önünü açtığını anlatan Kirez, “Burada sayın Aksu’nun yetkisi dışında kalan kamu binaları da, İş Bankası eski binası gibi kamulaştırılırsa, Giresun’un çehresi değişir. O bölgede zaten liman önüne kavşak lazım” dedi.
Kirez bugünkü köşe yazısında, “Karadeniz sahil yolunun yapımı esnasında şehrin meydanı Alpaslan caddesi sahil yolu arasında kalan kısım olarak netleşmesine karşın, Keşap Durağı meydan arasında bir dizi kamulaştırma yapılarak mükemmel bir adım atılmış, Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu’nun girişimleri sonucu güzel bir park alanı oluşturulmuştur. Hacı Miktat Cami parkın kenarında 2 özel, 1 kamuya ait 3 adet binanın gölgesinde kalmıştır. “Ürüne harman, Giresun’a meydan gerek” sloganıyla bu binalar kamulaştırılmalı. Belediye parkı, Atapark’ı, Taşbaşı parkı birleştirilerek sadece caminin olduğu meydan kartpostal silueti gibi gün yüzüne çıkarılmalıdır.
Bu istimlak görevini Keşap durağında olduğu gibi Karayolları, lokomotif olmak üzere Valilik, Giresun milletvekilleri, belediye başkanları, Giresun sivil toplum örgütleri, bürokratlar, Giresun’a hizmet için aday olmayı düşünen entelektüeller, kent konseyi, dünya üzerinde yaşayan bütün Giresunluların destekleriyle katılacağına inandığım kampanya başlatılarak, binaların kamulaştırılması yapılmalı, Giresun yarım kalan meydanına kavuşmalı, Keşap Durağı’ndan tarihi Taşbaşı parkına araç trafiğine uygun üst geçit yapılarak, Giresun olması gereken siluetine kavuşturulmalıdır” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?