CHP BU PROTOKOLÜ KONUŞUYOR

CHP BU PROTOKOLÜ KONUŞUYOR

11 ilçe teşkilatının Fikri Bilge’nin devamını istediği ancak 4’lü zirvede kongre talebinin de protokole yazıldığı ortaya çıktı.2 ayrı görüşün de Genel merkeze sunulduğu, ilk MKY toplantısında 11 ilçe ile, istifa eden 14 yöneticinin talebinin oylanacağı öğrenildi.

CHP’de 14 kişinin istifasıyla başlayan kriz giderek derinleşiyor. Usta Gazeteci Ufuk Kekül tarafından yayınlanan belge partide adeta deprem etkisi yarattı. 4 ismin krizi çözmek için bir araya geldikleri ve ortak protokol imzadıkları öne sürülüyor.

BİLGE’YE SORDUK

Dün konuyla ilgili görüşlerini aldığımız İl Başkanı Fikri Bilge, gazeteci Ufuk Kekül’ün kamuoyuna duyurduğu protokolü doğruladı ve “İçeriği hakkında bilgi veremem. Basına nasıl sızdı bilmiyorum. Fakat protokol doğru. Bu aşamada benim demeç vermem yanlış olur ” dedi.

Öte yandan 4 yöneticinin krizi çözmek için yaptığı toplantıya 16 ilçe Başkanı, 3 belediye Başkanı, İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi üyelerinin çağrılmamasının teşkilatlarda ciddi şekilde hayal kırıklığı yarattığı öne sürülüyor… İstifa eden 14 ismin de krizi çözme toplantısına davet edilmediği gelen bilgiler arasında yer alıyor. Protokolde yeni yönetime girecek kişilerin 4 kişi tarafından belirleneceği yönündeki taleplerin  tabanda ciddi şekilde rahatsızlık yarattığı da iddia ediliyor. Daha önce 11 ilçe başkanı ve teşkilatı, mevcut başkan Fikri Bilge’nin göreve devam etmesini istediği ancak 4’lü toplantıda bazı isimlerin 11 ilçe teşkilatının görüşünün aksine yeni yönetim kurulu oluşturulmasını istedikleri ve bu görüşlerini Genel merkeze sundukları dile getiriliyor.

11 ilçe teşkilatının talebi yok mu sayılacak?

Genel merkezin, 11 ilçe teşkilatının Fikri Bilge’nin göreve devam kararını yok sayıp saymayacağının ilk MKY toplantısında ortaya çıkacağını ifade eden partililer, bu krizin nasıl aşılacağını kendilerinin de bilmediklerini ifade ediyorlar. Bazı partililer, “11 İlçe Teşkilatı, seçim öncesi kongre ve değişim istemiyor. 4’lü toplantıda aksi fikirler var. Kararı Genel Merkez verecek ama parti uzun yıllardır böyle bir kriz görmedi. Kongre olacaksa da delegelerle değil üyelerle olmalı. Yoksa partide ciddi kopuşlar olur. Memleket Partisi zaten bu tür krizler doğru yönetilmediği için kuruldu. Yoksa hangi taraf galip gelirse gelsin işin sonunda parti kaybedecek gibi görünüyor” diye konuştular.

Haber: Mustafa Cici

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?