CHP Milletvekili Necati Tığlı, Alucra’da İncelemelerde Bulundu

CHP Milletvekili Necati Tığlı, Alucra’da İncelemelerde Bulundu

CHP Giresun Milletvekil Necati Tığlı, Alucra ve sonrasında Çamoluk ilçemizde incelemelerde bulundu.
İlçelerde yaptığı incelemere devam eden CHP Giresun Milletvekil Necati Tığlı’nın bu seferki durağı Alucra ve Çamoluk ilçeleri oldu.
Alucra Kaymakamı Hasan Hüseyin Uzan’ı makamında ziyaret edip ilçe hakkında görüş alışverişinde bulunan Tığlı, ilçenin sorunlarıyla yakından ilgileneceğini belirtti.
Alucra Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifini ziyaret edip esnafımızın biriken sorunlarını dinledi.
(Devamı 2’de)
Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı Oktay Metinyurt’dan bilgi alan Tığlı, daha sonra Alucra Ziraat Odasına geçti. Ziraat Odası ziyaretinde ilçedeki çiftçilerin durumları hakkında bilgiler aldı. Oda Başkanı Mete Metinyurt’a zor görevinde başarı dileklerini ileterek Alucra Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Fazlı Bodur’u makamında ziyaret ederek, çalışmalarında başarılar diledi.
Alucra Suyurdu Köyü Yardımlaşma ve Kalkındırma Derneğini ve Suyurdu Köyü Muhtarı İbrahim Söylemez’i köyünde ziyaret etti. Suyurdu köyünüde içine alacak şekilde planlanan HES Projeleri ve maden arama faaliyetleriyle doğanın yok edilmemesini, yaşadığımız acı tecrübelerle bu hataların tekrarlanmaması gerektiği ifade etti. Burada yapılacak HES’lere izin verilmemesi gerektiğini söyledi.
Alucra Boyluca Köyünü de ziyaret eden Tığlı, köy muhtarı ve ihtiyar heyetinden köyün sorunları ve köydeki orman kesimleri hakkında bilgi aldı.
Alucra’daki incelemelerinin ardından Çamoluk ilçesine geçen Necati Tığlı, daha önce TBMM gündemine taşıdığı Alucra Çamoluk yolunu tekrar inceledi. İki ilçe yolunu yerinde görme ve detaylı inceleme fırsatı bulan Tığlı, bu yolun standartlara uygun olarak Karayolları tarafından yeniden yapılması için konunun takipcisi olacağını iletti.
Çamoluk Belediye Başkanını makamında ziyaret eden Vekil Tığlı, ilçe hakkında bilgi aldı. Çamoluk ziyaretinde Ak Parti, MHP ve CHP İlçe Başkanlarıyla da görüşerek istişarelerde bulundu.

Kadir Bekiroğlu

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?