CHP’den 12 Maddelik Yol Haritası

CHP’den 12 Maddelik Yol Haritası

Çanakkale’de yapılan İl Başkanları toplantısına katılan CHP Giresun İl Başkanı Necati Tığlı “Cumhuriyetin doğduğu topraklarda bir kez daha Cumhuriyeti sonsuza dek yaşatacağımızın altını çizdik” dedi

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun İl Başkanı Necati Tığlı, Çanakkale’de gerçekleşen “İl Başkanları Toplantısı”nın oldukça verimli geçtiğini belirterek, “Cumhuriyetin doğduğu topraklarda bir kez daha Atatürk’ün ilke ve devrimlerini, laik demokratik Türkiye Cumhuriyetini sonsuza dek yaşatma kararlılığımızın altını çizdik” dedi. Başkan Tığlı, CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katıldığı, 2 gün süren toplantıya ilişkin yaptığı değerlendirmede, 15 Temmuz’da yaşanan darbe girişiminden sonra parti olarak 12 maddelik bir yol haritası belirlediklerine dikkat çekerek, “Bizim için söz konusu vatansa gerisi teferruattır. Yolumuz da Ulu Önder Atatürk’ün yoludur” ifadelerini kullandı.

Toplantıda yaptığı konuşmada Giresun’a ilişkin bilgiler veren Başkan Necati Tığlı, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’un konuşmasını satır başlarını şöyle dile getirdi:

KILIÇDAROĞLU’NUN ÖNERİLERİ: “Cumhuriyet’in kurucu değerlerine sahip çıkmak tüm partilerin amacı olmalı. Cumhuriyet tarihini bize yanlış anlatanların başında Kenan Evren ve arkadaşları geliyor. Parlamenter sistemi güçlendirmek zorundayız. Kurtuluş Savaşı’nı yöneten Meclis her türlü sorunu çözmeye muktedirdir. Üzerine bombalar atıldığı zaman milletvekili arkadaşlarıma ilk talimatım “Derhal Meclis’e gidin” oldu. Yüzde 10 seçim barajını darbeciler getirdi. Milli irade tam olarak Meclis’e yansımıyor. Darbe hukukundan bu ülkeyi arındıracağız, gelin seçim barajını kaldıralım. Hükümete açık ve net çağrı yapıyorum, medyanın 4. güç olması lazım. Gazetenin mutfağına ve yönetimine siyasi partiler müdahale etmemeli. Eğitim sistemimizi gelin yeniden yapılandıralım. Gelin hep beraber haksızlığa uğrayanların haklarını iade edelim. Hakkari ve Şırnak il olmaktan çıkarılıyor yerine Cizre ve Yüksekova il yapılacakmış. Arkadaşlar bir devlet ülkemin bir bölgesinde güvenliği sağlayamıyorum diyemez. Dediği anda devlet olarak hükümet olarak bitmiştir. Ben Hakkari’ye de Şırnak’a da güveniyorum. En ağır bedeli onlar ödedi. Ayrılığı ve gayrılığı bir tarafa bırakmak zorundayız. Sayın Binali Yıldırım’a çok samimi çağrıda bulunuyorum gelin 81 değil, 83 il yapalım. Hakkari de Şırnak da il kalsın.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?