ÇILGIN PROJE ONAY ALDI

ÇILGIN PROJE ONAY ALDI

Haber: Zeki AL

Çamoluk ve Çevresine marka değeri kazandıracağı düşünülen “Çamoluk Petek Park” projesi Orman ve Su İşleri Bakanı Sayın Veysel Eroğlu’na makamında sunuldu.. Çamoluk Petek Park’a Bakandan onay çıktı..

Gazetemize açıklamalarda bulunan Çamoluk Belediye Başkanı Savaş Akarçeşme; “Bakanımız Sn.Veysel Eroğlu’nu;  Ankara’da Çamoluk Kaymakamız Sn. Kemal Karahan, Giresun İl Genel Meclisi Üyemiz Sayın Abdullah Kürkçü , Çamoluk Dernek Başkanımız Sn. Hacı Halil Canik, Çamoluk Dernek Başkanı ve Vekilimiz Sayın Hüseyin Kızılhan ile birlikte makamında ziyaret ettik.. ‘Petek Park Projemizi’ Bakanımıza  sunduk… Çamoluk’taki projelere tam destek almanın verdiği mutlulukla Çamoluk’a döndük.. Bakan Eroğlu’na şükranlarımızı sunarız..” dedi..

BAŞKAN SAVAŞ AKARÇEŞME’YE,

KADIN KOLLARINDAN BÜYÜK ÖVGÜ

“Sözün bitip, hizmetin devam ettiği noktadadır Çamoluk” diyen Çamoluk Ak Parti Kadın Kolları Teşkilatı; Çamoluk Ak Parti Teşkilatı, Kaymakamlık, Kamu Kurumları, STK ve  Başkan Savaş Akarçeşme’nin üstün gayretleri ile Çamoluk önemli hizmetlere, çok kısa zamanda kavuştuğunu belirtti. ..

Çamoluk Ak Parti Çamoluk Kadın Kolları’ndan yapılan açıklamada; “Sayın Belediye Belediye Başkanımız Savaş AKARÇEŞME “41 Proje, 41 Kere Maşaallah” sloganı ile Ak Parti Teşkilatımızla birlikte çıktığı Çamoluk’a hizmet yolunda görevi devraldığından bu yana ekibi ile birlikte özverili çalışmaları ve bizzat kendisi ile birlikte teşkilatımızın değerli mensup-larının girişimleri ile ilçemize yapılan yatırım ve hizmetlerin bir kısmı ekindeki resimlerle birlikte aşağıda sunulmuştur. Çamoluk Yüksek Okulu inşaatında sona yaklaşılırken, Okulun 10 dairelik lojmanlarının inşaatının da kabası bitmiştir.

İmam Hatip Lisesi Okul inşaatı Tamamlanmış olup, İçinin tefrişatı gelmesi ile birlikte Eğitim Öğretime başlayacaktır. Ayrıca bu okulun yanına pansiyon yapımı ihalesi de önümüzdeki aylarda yapılacak olup, aynı yıl içinde pansiyonda tamamlanarak hizmete girecektir. 89 Adet Yapılan TOKİ konutları tamamlanarak sahiplerine teslim edilmiştir. İlçe Merkezinde Kültür Merkezi olarak yapılan binanın içerisinde yer alacak olan Bilgi Evi, kafeterya, toplantı ve sinema salonu ile birlikte yapılacak 24 Odalı Öğretmenevi’nin 1.350.000 TL lik ödeneği ayrılmış olup, bahar ayları ile birlikte tamamlanarak hizmete açılacaktır. Belediyemiz ve Kaymakamlığımız ile işbirliği içinde Yaşlı Bakım Konuk Evi açılarak yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşlarımıza hizmet vermeye başlamıştır. Çamoluk İlçe Stadı toprak saha iken suni çim yapılarak başta gençlerimiz olmak üzere halkımızın hizmetine açılmıştır.

İlçe girişinde yol genişletme ve altyapı çalışmaları yapılıp asfaltlanarak ilçe girişi daha modern bir görüntüye kavuşturulmuştur. Bahar ayları ile birlikte kenarlarına kaldırım yapılarak yaya yürüyüş yolu da yapılacaktır.

Çamoluk Otogar inşaatı tamamlanmış olup, içinin tefrişatı döşendikten sonra bahar ayları ile birlikte halkımızın hizmetine açılacaktır.

Belediye Başkanımızın girişimleri ile 2016 yılı Türkiye Rafting Şampiyonası 24,25,26,27 Mart 2016 tarihlerinde İlçemizde yapılacak olup, Bu şampiyona ilçemizin tanıtımı açısından önemli bir gelişme olmuştur.

Halkımıza hizmet yolunda kullanılmak üzere 2015 yılında Belediyemize ve Kaymakamlığımıza Kamyon, Kepçe, Greyder, Çöp Arabası, Cenaze Aracı ve Vidanjörden oluşan hepside sıfır model araçlar alınarak halkımızın hizmetine sunulmuştur.

Belediyemiz tarafından DSİ ne sunulan “Çamoluk Petek Park” projesi kabul edilmiş olup, 2016 yılı içinde başlanacak olan proje Bal Peteği şeklindeki park alanı ile halkımıza sosyal bir yaşam alanı sunacak, Park alanında mesire yerleri göl alanı ve sosyal donatılar yer alacaktır. Proje kapsamında ayrıca araç ve yaya köprüleri de yapılacaktır.

Ak Parti Teşkilatımızın girişimleri ile İlçemiz Devlet Hastanesine 2015 yılında 2 adet sıfır ambulans verilmiştir. Ayrıca Hastanemizde KETEM (Kanser Erken Teşhis, Tarama Ve Eğitim Merkezi) birimi açılmış olup; ücretsiz Kanser Tarama faaliyetlerine başlanmıştır.

Ak Parti teşkilatımızın girişimleri ile tüm köylerimize ihtiyaç olduğu kadar çöp bidonları getirtilip koydurulmuş ve İlçe Kaymakamlığı tarafından köylerimizin de çöpleri düzenli olarak toplanmaya başlanmıştır.

Ak Parti Teşkilatımızın girişimleri ile İlçemizin Akyapı, Hacıören (Alısız) ve Gücer Köylerine 2016 yılında DSİ tarafından 3 adet Gölet yapılacak olup, bu göletlerle buralardaki vatandaşlarımızın su ihtiyaçları tamamen giderilmiş olacaktır.

Ak Parti Teşkilatımızın girişimleri ile İlçemize Tarım Kedi Kooperatifi Hizmet Bürosu açılarak başta çiftçilerimiz olmak üzere halkımızın hizmetine sunulmuştur.

Belediyemiz ve Kaymakamlık işbirliği ile Sosyal Market açılmış olup, Tüm ihtiyaç sahibi vatandaş-larımızın hizmetine açılmıştır. Belediyemizce Yazılar, Karşıyaka, Köroğlu, Kurukol, Dulundas, Yuvacık ve Hürriyet Mahallelerimizin yollarında genişletme çalışmaları yapılarak bu mahallelerimizin yollarının tamamı asfaltlanmıştır.

Belediyemizce Kurtuluş, Yazılar, Köroğlu, Kurukol, Dulundas ve Hürriyet Mahallelerimizin ara so-kaklarına ve meydanlarına parke taşı döşemesi yapılarak mahallelerimiz daha modern bir görüntüye kavuşturulmuştur.

Belediyemizin öncülüğünde Yuvacık Mahallemizdeki Derviş Ali Baba Türbesi’nin çevre düzenlemesi yapılarak yanına hayırseverlerinde desteği ile mescid ve şadırvan yapılmıştır. Belediyemiz öncü-lüğünde İlçe Şehitliğinin çevre düzenlemesi yapıla-rak, hayırsever bir işadamımızın katkılarıyla şehitlik içine mescit ve şadırvan yapılmıştır. Belediyemizin öncülüğünde Yazılar Mahallesi Ekrem TATAR Camii çevre düzenlemesi tamamlanarak hizmete açıldı. Belediyemizin öncülüğünde Kaymakamlık ve Hayırseverler işbirliğinde ramazan ayında iftar çadırı kurularak vatandaşlarımıza iftar yemeği verildi.

Belediyemizce Çamoluk Merkez Camisi’nin altına son derece modern şadırvan ve Tuvaletler yapılmıştır. Ayrıca aynı yerde Bayanlar için modern WC, Abdesthane ve Bebek Bakım Odası yapılarak bayanlarımızın hizmetine sunuldu. Belediyemizce Arif  Safi Lisesi Okulunun Çevre düzenlemesi yapılarak okulumuzun çevresi güzel bir görüntüye kavuşturulmuştur.

Belediyemizce İlçe merkezinde Anaokulunun yanına ve yazılar mahallelerimize çocuk parkları yapılarak halkımızın hizmetine sunuldu. Bölgenin en büyük parkı olan ilçe merkezimizdeki Gölpark’a Yörük Çadırı, Mescid ve Basketbol Sahası yapılarak halkımızın hizmetine sunuldu. İlçe merkezi ışıklandırılarak ilçemizin gece görüntüsü muhteşem hale getirilmiştir.

Belediyemizin ve İl Encümenlerimizin girişimleri ile İlçemizin köy ve mahallelerimizin içme sularında kullanılmak üzere 15.000 metre 75’lik su borusu ilçemize getirilmiş ve köy ve mahallerimizin alt yapısında kullanılmıştır. Köroğlu Mahallemize Belediyemizce 200 tonluk Su Deposu yapılarak bu mahalle halkımızın hizmetine sunulmuştur. Belediyemiz ve özel teşebbüs işbirliği ile Sevgi Yolu tamamlanmış, üzerine balkonlar yapılarak halkımızın hizmetine sunulmuştur. Belediyemizce Hürriyet mahallesi camii çevre düzenlemesi yapılarak hizmete açılmıştır. Belediyemiz Parke Taşı Üretimine başlamış ve taş döşenen cadde ve yollarımızın bir çok taşını kendi imalatından kullanmaya başlamıştır.”diye konuştular…

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?