ÇITLAKOĞLU’NDAN VALİ’YE TAM NOT

ÇITLAKOĞLU’NDAN VALİ’YE TAM NOT

Köşe yazarımız Ahmed Çıtlakoğlu,Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları ve kamu çalışanlarının ciddi emek verdiklerini anlatarak “Bu millet bu idarecilerin bu gayret ve çabalarını unutmayacaktır”dedi
81 ilde ki kamu idarecilerinin de ciddi sınav verdiğini anlatan Çıtlakoğlu”Sayın Valimiz 24 saat halkın yanında yer alarak tam puan alıyor”dedi.
Çıtlakoğlu” Koranavirüs mücadesinin gizli kahramanları Valiler!..Başlıklı köşe yazısında özetle şu noktalara dikkat çekti.
“Vali…Devletin temsilcisi.. Hükümetin, bütün Bakanların illerdeki tek sorumlusu ve temsilcisi vali!..
Sorumluluk şuurunun verdiği haz ve heyecanla 24 saat teyakkuzda olan, halkın huzurunu ve sağlığını kendi huzur ve sağlıklarının üzerinde gören koronavirüs mücadelesinin gizli kahramanları valiler!..
Kabinenin bir üyesi (Sağlık olsun, İçişleri olsun sair Bakanlıklar olsun) bir genelge yayınlar; takibi ve uygulanmasının bütün sorumluluğu illerde öncelikle Valilerin omuzları üzerindedir!..
Hem Bakanlıklardan gelen talimatlara uygun hareket edecek, hem o genelgeler istikametinde inisiyatif kullanıp ilave kararlar alacak, hem her siyasî ve etnik gruba mensup vatandaşları (din, mezhep, fikir ve amel ayırımı gözetmeksizin) kırmadan, tahrik etmeden ikna ederek, onları dinleyerek ve gönüllerini alarak icraat yapacak; bu ne kadar ağır bir sorumluluk ve yüktür!..
Kırgın gönüllerin öfke şimşeklerini söndürmeyi vazife addeden…
Yetim ve öksüzlerin, bakıma muhtaç genç ve yaşlı kimsesizlerin tutan eli, yürüyen ağayı, gören gözü, duyan kulağı; her derdin devası, her dileğin kapısı olmayı şiâr edinen…
Bu sorumluluk şuuruyla belki günde 3-4 saatlik bir uykuyu bile kendilerine haram gören…
Vefakâr ve cefakâr valilerimiz tebrik, takdir ve taltif edilmeli!..
Tebrik, takdir ve taltif edilmeli ki çalışma azimleri ve heyecanları kırılmadan devam etsin!
Kaptanın kaptanlığı (ehliyet ve liyakati) fırtınalı havada belli olur…
İdarecilerin idareciliği de kriz ortamlarında belli olur.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?