Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’li Oluyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’li Oluyor

AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2 Mayıs 2017 Salı günü AK Parti’ye üye olacağını belirtti.

Haber: Hakan UĞURLU

AKP’li Sabri Öztürk; 21 Mayıs’ta da AK Parti Olağanüstü Kongresi’nin toplanacağını belirtirken; açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“16 Nisan’da yapılan Anayasa değişikliği referandumu, halkımızın takdiriyle kabul edildi. Bu değişiklik vatanımız ve milletimiz için hayırlı uğurlu olsun. Yapılan bu değişikliklerin içindeki önemli bir değişiklik de, Cumhurbaşkanı’nın istediği bir siyasi partiye üyeliğinin yolunu açmasıdır.

Bu çerçevede Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan da, Kurucu Genel Başkanı olduğu Adalet ve Kalkınma Partisi’ne 2 Mayıs 2017 Salı günü öğleden sonra Ankara’daki Genel Merkezimizde yapılacak olan bir törenle üyeliğini gerçekleştirecektir.

“ERDOĞAN, HALKIN BİZZAT SEÇTİĞİ İLK CUMHURBAŞKANIDIR”

Bu üyelik, AK Parti açısından çok önemlidir. Çünkü Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, sıradan bir Cumhurbaşkanı değildir. Türkiye’de halkın bizzat kendi iradesiyle sandıkta seçtiği ilk Cumhurbaşkanı olmasının yanı sıra, Türk siyaset hayatına damgasını vurmuş efsanevi bir liderdir. Bunun yanında AK Parti siyasi hareketinin doğal lideridir. Sayın Erdoğan’ın doğal lideri olduğu bir siyasi harekete üye olması da Türkiye siyasetine olumlu yansıyacak son derece güzel bir gelişmedir.

Türkiye’de devlet yönetim sisteminin Başkanlık Sistemi olarak değişmesinin ilk adımı olan partili Cumhurbaşkanı olması; Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın hem siyasi lider olarak, hem de Cumhurbaşkanı olarak ülkeye daha iyi hizmet etmesinin önünü açacaktır.

“REFERANDUM SONUÇLARI ÜLKEMİZ İÇİN HAYIRLI OLMUŞTUR”

Biz AK Partililer olarak bu gelişmeden son derece mutluyuz. Ben referandum sürecinde seçmenlerimize ve parti tabanımıza en çok şunu vurguladım. Eğer referandumda evet çıkarsa Cumhurbaşkanımızın partimizin başına geçecektir. Hepimizin lideridir ancak hukuki açıdan da artık başımızda olacaktır. Hamdolsun referandum sonuçları ülkemiz için hayırlı olmuştur.

Türkiye siyasi hayatının en önemli unsuru olan AK Parti’nin Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde daha da büyük ve güzel hizmetler etmesini bekliyoruz.

“TÜRKİYE’DE PARTİLİ CUMHURBAŞKANI İLK DEĞİL”

Türk siyasi tarihinin ilk yılları olan 1923’ten başlayarak baktığımızda ülkemizin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanımız Mustafa Kemal Atatürk, 2. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü ve 3. Cumhurbaşkanımız Celal Bayar; Parti Başkanlığı da yapmış olan Cumhurbaşkanlarımızdı. Yani Türkiye’de partili Cumhurbaşkanı ilk değil.

Ancak Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ilk 3 Cumhurbaşkanı’ndan farkı var. İlk 3 Cumhurbaşkanı’nın görev yaptığı dönemde tek parti iktidarı vardı. Yani gerçek manada bir demokratik ortam söz konusu değildi. Bugüne baktığımızda ise Türkiye’nin demokratikleşme anlamında çok önemli adımlar attığını görüyoruz.

“ASKERİ DARBELERE BOYUN EĞMEDİK”

Darbelerle yoğrulmuş bir siyasi geçmişimiz olsa da özellikle 27 Nisan 2007’de Genelkurmay Başkanlığı tarafından yayınlanan E-Muhtıra’ya karşı AK Parti’nin gösterdiği dik duruş ve bunun yanında 15 Temmuz 2016’daki hain FETÖ terör örgütünün gerçekleştirdiği askeri darbe girişimine karşı aziz Türk Milleti’nin göstermiş olduğu onurlu mücadele bizlere Türk demokrasisinin ve ülke bütünlüğünün yıkılmasının asla mümkün olmadığını bir kez daha göstermiştir. Bu manada hem AK Parti olarak, hem Türk Milleti olarak askeri darbelere boyun eğmedik.

“İSLAM DÜNYASI, GÜÇLÜ TÜRKİYE’DEN İSTİFADE EDECEKTİR”

Türkiye ne kadar güçlü olursa, İslam dünyası da bundan o derece istifade edecektir ve güçlenecektir diye düşünüyorum. Siyaset hayatını istikrara kavuşturmuş Türkiye, doğal olarak İslam dünyası açısından da önemli bir kazanım olacaktır. İslam dünyası, güçlü Türkiye’den istifade edecektir.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?