‘DELEGELERLE DEĞİL ,ÜYELERLE KURULTAY YAPACAĞIZ’

‘DELEGELERLE DEĞİL ,ÜYELERLE KURULTAY YAPACAĞIZ’

Başkan Çilesiz, parti tüzüğünün 37/4 maddesi nedeniyle Türkiye’nin rastlanılmayan bir kurultay izleyeceğini belirterek ayrıntılı bilgiler verdi.

Türkiye Değişim Partisi  Giresun İl Başkanı Selim Çilesiz, parti tüzüğünün 37/4 maddesi nedeniyle Türkiye’nin rastlanılmayan bir kurultay izleyeceğini belirterek ayrıntılı bilgiler verdi.

Çilesiz, “Büyük Kurultayımızı 26  Eylül Pazar günü Ankara ATO Salonu’ nda yapacağız. Tüzüğümüz gereği partimizin genel başkanı partimize kayıtlı tüm üyelerimizin oyları ile belirlenecek. Buradan hareketle 19 Eylül Pazar günü ( yarın) her ilde il başkanlıklarının  gözetiminde sandıklar kurularak tüm üyeler oy kullanarak genel başkanımızı seçmiş olacak. Daha sonra yapılacak genel başkan seçimleri de ( çok adaylı da olabilir) Ankara’ da kurultayda değil,  illerdeki teşkilatlarda üyelerimizin  kullanacağı oylarla belirlenecek. Dolayısıyla bu kurultayımızda geçmişten bu güne Türkiye’nin en demokratik seçimini gerçekleştirmiş olacağız” dedi.

Giresun’ da Merkez Teşkilatı’ nı kuralı fazla bir zaman olmamasına rağmen önemli mesafeler aldıklarını ve bundan büyük mutluluk duyduklarını  söyleyen Başkan Çilesiz, “Milletvekilliği de yapan, deneyimli siyaset adamı Genel Başkanımız Sayın Mustafa Sarıgül’ ün Şişli Belediye Başkanlığı dönemlerinde ki olağanüstü başarılarını bilen  halkımız ülke genelinde olduğu gibi Giresun’ da da  partimize büyük teveccüh gösteriyor. Hemşehrilerimize bu vesile ile şükranlarımızı sunuyoruz ve partimize katılmaya davet ediyoruz ” ifadelerini kullandı.

Giresun genelinde teşkilatlanma çalışmalarının devam ettiğini kaydeden Çilesiz, sözlerini şöyle tamamladı:” İlk etapta İl Teşkilatı  olarak  Merkez İlçe Başkanımız İlhan Kara ile el ele vererek yaptığımız çalışmalar sonucu  Piraziz, Bulancak, Keşap, Görele ve Eynesil’ de örgütlendik. Diğer ilçelerimizle ilgili çalışmalarımız ve temaslarımız devam ediyor. Gerek İl merkezinde gerekse ilçelerimizde hiç bir ayrım yapmadan her görüşte vatandaşımıza  kapımızı açık tutuyoruz. Gerek teşkilatlarımızda yer almak isteyen, gerekse üye olmak isteyen hemşehrilerimiz bize ulaşabilirler.”

Haber: Namık Baltaoğlu

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar