EĞRİBEL TÜNELİ NİYE BİTMİYOR?

EĞRİBEL TÜNELİ NİYE BİTMİYOR?

Eğribel Tüneli ile bağlantı yollarında çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Sayın Valimiz ilgili yükleyici firmaya çalışmalarına aralıksız devam etmesi talimatını verdi.

Doğu Karadeniz’i İç Anadolu ve Güney Bölgelerine bağlayan Dereli- Şebinkarahisar Devlet Yolu üzerinde yer alan 2,200 rakımlı Eğribel Geçidi’nin kış şartlarından etkilenmeden güvenle geçilmesi için tünel kablama ve kablolama çalışmalarının hızla devam ettiğini Valilik basın bültenlerinden öğrenmiş bulunmaktayız.

11.900 km uzunluğunda tünel, 1.800 m bağlantı yolu yapımı 2022 yılında tamamlanıp hizmete geçmesi planlanmaktadır. Bu tünelin ve bağlantı yollarının plan ve proje aşamasından bu aşamaya gelene kadar yapılan olumsuz açıklamalarda Giresun’umuza büyük haksızlıklar yapıldı.

Bunların bazıları;” Eğribel Tüneli bir hayaldir, seçim yatırımıdır, bunlar çocuk mu kandırıyorlar” gibi şeyleri çok gördük, duyduk.

Ordu- Giresun Havaalanı için de aynı senaryoyu oynadılar.. Giresun halkı duyduğuna değil gördüğüne inanır..

Geçmişte olduğu gibi havaalanına seçim yatırımı diyenler benden önce havaalanını kullandı. Neymiş havaalanı Giresun’da değil Ordu’daymış..

Arkadaşlar nerede olursa olsun ben buradan faydalanıyorsam, yeri önemli değil diye düşünmek bence en doğrusu ..

Eğribel Tüneli’ne karşı olanları kapı da bekleyip buradan geçirmesek acaba doğru olur mu?

Olmaz ..

Bu hareket çok cahilane bir hareket olur. Biz bir bütünüz.. Birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için varız. Bu ülkeye kim bir mıh çakıyorsa mıh çakanları alnından öpmek lazım. İnsanlığın menfaatine olan her hareketi desteklemeliyiz. Yolun kenarına bir çeşme yaptır ki bu çeşmeden her canlı yararlansın, bu çeşmeyi kim yaptırırsa yaptırsın, önemli olan o çeşmenin oraya yapılması ve insanlığın hizmetine verilmesidir. Kadrişinas Giresun halkı akla karayı seçecek kadar aklım yerinde olduğunu biliyoruz. Beni dinlediğiniz için çok sağ olun değerli hemşerilerim.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar