EKONOMİ PİYASALARINDA EDİZ KARAHASANOĞLU GERÇEĞİ

EKONOMİ PİYASALARINDA EDİZ KARAHASANOĞLU GERÇEĞİ

Tirebolu’nun yetiştirdiği önemli değerlerden Ediz Karahasanoğlu,ülke ekonomisi ile ilgili önemli tespitlerde bulundu. Genç yaşına rağmen ekonomi dalında ciddi adımlar atan Karahasanoğlu dünya çapında dikkat çekmeyi sürdürüyor

Goldman Sachs Türkiye ve Gelişen Piyasalar Hisse Senedi İşlemleri Yönetici Direktörü Ediz Karahasanoğlu, gelişen piyasalar içerisinde Türkiye’nin varant piyasası işlem hacmi ve derinlik olarak diğer ülkelere göre oldukça önde olduğunu söyledi.

Karahasanoğlu Türkiye’deki yatırımcıların 10 yılı aşkın tecrübesi göz önüne alındığında Türkiye’nin yakın vadede bu alandaki liderliğine devam edeceğini düşündüklerini belirtti. Goldman Sachs Türkiye Orta & Doğu Avrupa Satış Bölümü Yönetici Direktörü Yılmaz Kocagöz de Türkiye’nin varant piyasaları konusunda hem yatırımcılara hem de ihraççılara gerçekten kolay, güvenilir ve pratik bir yatırım ortamı sunduğunu belirterek “Türkiye gelişmekte olan piyasalar içerisinde bizim için önemli bir konumda olmaya devam ediyor. Yatırımlarımızı sürdürmekte kararlıyız” dedi.

Haber: Mustafa Cici

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?