ELMAS’TAN TERMAL SU MÜJDESİ

ELMAS’TAN TERMAL SU MÜJDESİ

AK Parti Giresun Milletvekili Nazım Elmas’ın 3 ilçe ile ilgili açıklamaları heyecan yarattı

AK Parti Giresun Milletvekili Nazım Elmas;3 ilçedeki çalışmaların son aşamaya geldiğini açıkladı

Elmas, Şebinkarahisar, Çamoluk ve Alucra bölgesindeki termal su potansiyeli bulunan alanlarda Maden Tetkik Arama Genel Müdürlüğü personeli Mühendislerimizce, 1 Kasım tarihinde gerekli inceleme ve araştırma çalışmalarının gerçekleştirildiğini belirtti.

Milletvekili ELMAS yaptığı açıklamada; Şebinkarahisar, Çamoluk ve Alucra bölgesindeki termal su kaynakları sondaj çalışmaları için Milletvekilimiz Ali Temür Bey ile daha önce Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Dr. Alparslan Bayraktar ile yaptığımız görüşmeler neticesinde, Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürümüz Vedat Yanık’ı da ziyaret ederek konuyu değerlendirdik. Bu kapsamda vakit kaybetmeden konuyla ilgili mühendislerimiz bölgeye sevk edilerek 3 ilçemizde yerinde inceleme ve araştırma çalışmalarının gerçekleştirildiğini belirtti.

Termal su potansiyeli bulunan alanlardan alınan bulgu ve verilerin incelenerek kısa süre içerisinde sonuçların açıklanmasını beklediklerini belirten ELMAS, “açıklanacak rapor doğrultusunda jeotermal kaynakların kullanım alanları ve olası potansiyelleri, kaynakların termal turizme ve bölge ekonomisine katkısıyla alakalı hazırlıklarımızı tamamlayacağız. Büyük önem verdiğimiz ve hassasiyetle üzerinde durduğumuz çalışmalar neticesinde açılacak sondajlarla, yer altındaki bu zenginliğimizi ilimize ve ilçelerimize kazandırmakta kararlıyız” diye belirterek “AK Parti Giresun Milletvekilleri olarak Sayın Bakanımıza ve Sayın Genel Müdürümüze konuya olan ilgi ve destekleri için İlimiz adına şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

Haber: Fatma Uğurlu

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?