GESOB, BAKAN KİRİŞÇİ’Yİ ERDOĞAN’A ŞİKAYET ETTİ

GESOB, BAKAN KİRİŞÇİ’Yİ ERDOĞAN’A ŞİKAYET ETTİ

Giresunlu bürokratların birer birer görevden alınmasını eleştiren Başkan Kara” Orman Bakanı sayın  Vahit Kirişçi öyle düşünüyoruzki yandaşlarına yer hazırlamak için Giresunluların kıyımına gidiyor. “

Gesob başkanı Ali Kara,Giresunlu bürokratları görevden alan Bakanları,Cumhurbaşkanı Erdoğan’a şikayet etti..

Bazı bakanların,Kendi illerindeki hemşehrilerine yer açmak için Giresunlu bürokratları dışladıklarını iddia eden  Kara,Giresun’un her zaman Ak Parti’ye yüzde 65’in üzerinde oy verdiğini hatırlatarak”  Giresun ilinin  , Ak  Parti’ye 20 yıldır yüzde 65’ in üzerinde oy vererek daima destek olduğu aşikar ve bilgileriniz dahilindedir.”dedi

Kara şöyle konuştu

“Bu süreçte kamu yatırımlarından komşu illerimize oranla yeterince yaralanamadığımız gerçeğinden yola çıkarak şikâyetlerimizi her fırsatta her platformda dile getirmeye çalışmamıza rağmen;Erzincan-Gümüşhane-Tirebolu Tren yolu,Güney Çevre yolu , Giresun limanı’nı çalıştıracak ve Karadeniz’i Akdeniz’e bağlayacak olan Giresun-Sivas duble yolu projelerinde mesefa alamadığımızı samimi düşüncelerimizle ifade etmek isteriz.

Buna ilave olarak son yıllarda bir elin beş parmağını geçmeyen Giresunlu bürokratların  bilinçli bir şekilde tasviye edilmesi, yıllardır Ak Parti’ye oy veren Giresunluları son derece rahatsız ettiğinin de bilinmesi büyük önem arz etmektedir.

Kamu yatırımlarından yeterince yaralanamayan ve başarılı bürokları bir bir tasviye edilen bir ilden siyasetin ne beklentisi olabilir.

Sayın Cumhurbaşkanım…

Bürokratı olmayan il yetim çocuk misali sahipsizdir.

Son bakan değişikliği ile birlikte Tarım ve Orman Bakanlığı’nda Giresunlu bürokrat kıyımı başlamış, dürüstlüğü ve çalışkanlığı ile bilinen DSİ  Genel Müdürvekili sayın  Kaya Yıldız önce görevinden alınmış akabinde de genel müdür yardımcılığı görevinden de tasviye edilmek üzeridir.

Şu anda Orman Genel Müdür Yardımcısı sayın Mustafa Özkaya kararnemesi hazırlanarak görevden alınmak üzeredir.

Bundan önceki görevden de alınan büroklarlar da dahil Giresunlular olarak artık bu haksızlıklara dur demek istiyoruz.

Orman Bakanı sayın  Vahit Kirişçi öyle düşünüyoruzki yandaşlarına yer hazırlamak için Giresunluların kıyımına gidiyor.

Sayın cumhurbaşkanım..

Bürokratlar üzerinde gerekli, araştırmalar yaparak dürüst ve çalışkan bürokratlara sahip çıkınız.

Bakanların başarılı dürüst ve çalışkan bürokratlar üzerinde yapmış olduğu bu keyfi tasarrufların Giresunlular üzerinde çok olumsuz etki yarattığını üzülerek belirtmek isteriz.

Bu güne kadar her zaman ve her koşulda cumhur ittifakına destek olan bir Giresunlu olarak bu samimi ve içten uyarı ve sıkıntılarımızın dikkate alınmasını en kalbi duygularımızla temenni ediyoruz.” Haber:Hakan Çelebi

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?