Giresun, 2016 Turizm Sezonuna Hazır…

Giresun, 2016 Turizm Sezonuna Hazır…

Giresun Turizm Altyapı Hizmet Birliği (GİRTAB) 2012 yılında Turizm Merkezinin bütüncül bir anlayışla korunması, geliştirilmesi,  tanıtımı, kültür ve turizme ilişkin sosyal ve teknik altyapısının gerçekleştirilmesini ve işletilmesini sağlamak, turizme yönelik her türlü eğitim, proje çalışmaları yapmak, yetkili makamlardan gerekli izin alınmak suretiyle ulusal ve uluslararası faaliyet, tanıtım ve organizasyonlara katılabilmek amacıyla kuruldu.

Başkanlığını Giresun Valisi Hasan Karahan’ın yaptığı birlik bünyesinde, İl Özel İdaresi,  Üye Belediyeler, Konaklama işletmeleri, Turizm bölgesi ilan edilen alanların muhtarlıkları üyedir. Bağlı bulunan bu üyelerle son 3 yılda pek çok çalışmaya imza atan birlik yapılan turizm tanıtım aktiviteleri, fuar organizasyonları ve birçok proje çalışmalarıyla da Giresun Turizmine katkı sağlamaktadır.  Giresun’un tüm turizm güzelliklerini bir birlik çatısı altında toplanarak, doğal, kültürel, tarihi destinasyonların tüm il ve ilçeler kapsamında ele alınması sağlanmaktadır.

 

Bu çalışmalarla ilgili dönemsel toplantılarla kararlar alınmakta ve Giresun Turizminde bu kararlar doğrultusunda olumlu adımlar atılmaktadır. Birlik başkan vekili Görele Belediye Başkanı Tolga Erener Başkanlığında yapılan Encümen Toplantısında; Birlik Müdürü Tamer Uzuner tarafından hazırlanan rapor ve sunumlar eşliğinde turizmle ilgili ilimize yönelik şu konular görüşüldü;

 

*Giresun Turizm Danışma Hattının kurulması

*www.giresun.com.tr web sayfasının kurularak mobil uyumlu hale getirilmesi

*2016 sezonunda Turizm merkezlerinde yapılacak çalışmalar ve alınacak önlemler

*Giresun Kalesi,  Zeytinlik Semti, Aymaç Mesire Alanı, Plajlarla ilgili çevre temizliğinin hayata geçirilmesi

*Kültür ve Turizm Bakanlığı Uluslararası sosyal medya tanıtım ağı olan ’’Home Turkey’’ projesinin hayata geçirilmesi

*Avrupa, Ortadoğu, İç pazar ve çevre illerde aktif tanıtım stratejilerinin belirlenmesi

*Dünya Sağlık Örgütü tarafından 2016 yılı mayıs ayı raporunda ‘’En Temiz Hava Giresun’da ‘’  kapsamında tanıtım faaliyetlerinin hayata geçirilmesi

 

Yapılan Encümen Toplantısında İl Genel Meclis Üyesi ve Turizm Komisyonu Başkanı Çetin Çakıroğlu, Giresun Belediyesi’nden Encümen üyesi Erdinç Hıdımoğlu ve Giresun Turizm Altyapı Hizmet Birliği (GİRTAB) Müdürü Tamer Uzuner katıldı.

 

Birlik Başkan Vekili Tolga ERENER; ‘’Giresun’da Girtab tarafından son 3 yılda yapılan çalışmalar gözle görülür bir boyutta. Tüm projeler ve tanıtım aktivitelerinde planlı bir şekilde yol almaya bakıyoruz. Giresun’un tek kalkınma yolu turizm. Doğa, tarih, kültür zenginliklerini Giresun’un geneliyle birlikte ele alıp ortaya koymak için bu birlik kuruldu. Karadeniz Bölgesi’nde Giresun tüm turizm aktivitelerine uygun bir şehir. Tek yapılması gereken bunları gözler önüne sermek.’’ diye belirtti.

İl Genel Meclisi Turizm Komisyonu Başkanı ve Girtab Encümen üyesi Çetin Çakıroğlu  toplantıda ele alınan konuları değerlendirdikten sonra ; İl Özel İdaresi olarak yapılan tüm turizm çalışmalarına gereken katkıyı sağlayacaklarını belirterek ‘’ Turizmle ilgili getirisi olan tüm proje ve çalışmalarda Giresun Altyapı Hizmet Birliği’ne gereken desteği vereceğiz. Şehrimiz turizmle ilgili çok çeşitli destinasyonlara sahip ve bizlerde hep birlikte bu zenginliklere çok geç kalmadan turizm sektörüne kazandırmalıyız. dedi.

GİRTAB Encümen Üyesi Erdinç Hıdımoğlu; ‘’ Bu yıl yapılan seçimlerde encümen üyesi seçildim. Turizm şehrimizin hızlı ve düzenli büyümesi için en büyük argüman. Bu konuda elimizden geleni birliktelik içinde yapacağız.’’ dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?