GİRESUN BEYAZA BÜRÜNDÜ

GİRESUN BEYAZA BÜRÜNDÜ

Giresun il merkezi ve ilçelere bağlı 549 köyden 334 tanesinde yoğun kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle ulaşım sağlanamıyor.
6 Şubat Perşembe gecesi Giresun’da başlayan yağmur, 7 Şubat Cuma gece geç saatlerden itibaren kar yağışı şeklinde iç kesimlerde ve rakımı 500 metrenin üzerindeki yerlerde, 8 Şubat Cumartesi sabah saatlerinden itibaren de Giresun İl genelinde etkili oldu.
10 Şubat Pazartesi günü öğle saatlerine kadar yoğun kar yağışı (20 cm. üzeri) şeklinde devam etmesi beklenilen olumsuz hava şartları nedeniyle, Giresun il merkezi ve ilçelerinde 334 köyün yolu ulaşıma kapandı.

Meteoroloji tarafından yapılan uyarılarla, yoğun kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle meydana gelmesi muhtemel buzlanma, don olayı ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklar ile çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.
Kar yağışı nedeniyle kapanan köy yollarında kar temizleme çalışmaları, hava şartlarının elverdiği ölçülerde aralıksız olarak devam ediyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?