GİRESUN KIŞ TURİZM’İNDE İDDİALI

GİRESUN KIŞ TURİZM’İNDE İDDİALI

Giresun Valisi Hasan Karahan’ın talimatlarıyla sürdürülen Giresun turizm altyapı çalışmaları artık meyvelerini veriyor.

Vali Karahan’ın destekleriyle başlatılan turizm çalışmaları, tanıtım aktiviteleri ve yapılan info görüşmeleri sayesinde artık Giresun, Bölgedeki paket programlar içinde yer aldı. Karadeniz Bölgesi’ne her yıl yoğun turist getiren, Türkiye’nin sayılı acentalarından biri olan Jolly Tur’un kış sezonuna özel ‘’Butik Giresun Turları’’ programı içine giren Giresun yaz ve kış sezonlarında aktif bir turizm merkezi olarak yerini aldı.

Vali Karahan yapılan bu çalışmalarla ilgili Giresun’un marka değeri çok yüksek bir şehir olduğunu, doğası, kültürü ve geçmişten günümüze gelen eserleri sayesinde şehrin turizmle ilgili birçok alanda merak uyandırdığını belirterek; “Giresun’da turizm konusunda  isabetli yerler seçmemiz bizleri 2015 sezonunda oldukça memnun etti. Giresun Adası’nı turizme açmış olmak bölgede eşi benzeri olmayan  bir turizm hareketi oldu. Gelen acentalar Giresun’da bulundukları sürece Kale, Zeytinlik Semti , şehir merkezi turları da yaparak şehri daha yakından tanımış oldu. Sezon bitimi elimizde var olan yayla ve şehir destinasyonlarını operatörlere tanıtmamız acenta yetkililerinin var olan tur rotalarını değiştirmeye yöneltti. Yaylalarda konaklama işletmelerinin aktifliği, Giresun’da deniz turizmi, il merkezi ve ilçelerimizde gezilecek tarihi, kültürel ve doğal alanların çeşitliliği sayesinde çok farklı paket programlarda yer almamızı sağladı.”diye konuştu.

Tanıtım çalışmalarının sürekliliğine de değinen Vali Karahan; “Ülke çapında yapılan tüm tanıtım organizasyonları, fuar organizasyonlarını yanı sıra , sosyal medyadan Giresun ile ilgili görsel ve yazınsal materyallerin paylaşımı , Giresun’da yapılan tüm turizm hareketliliğinin anlık paylaşımı, sezon öncesi hazırlıklar için bölgeye gelen tur operatörlerine rehberlik hizmetleri de oldukça etkili oldu. Giresun artık kış sezonunda da yaylaları merak eden gezginler, gurbetçilerimiz için de aktif. Giresun’a özel kış turu paketleriyle daha hareketli. Giresun olarak, diğer tur şirketlerince de Giresun’un keşfini bekliyoruz.”dedi.

Jolly Tur tarafından hazırlanan program Kümbet Yaylası, Giresun Kalesi, Şebinkarahisar, Tamzara, Atatürk Evi gibi destinasyonları kapsamakta ve 3gün 2gece olarak düzenlenmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?