GİRESUN’DA YARDIM SEFERBERLİĞİ

GİRESUN’DA YARDIM SEFERBERLİĞİ

Önceki gece meydana gelen deprem ülkeyi derinden üzerken,Giresun’da adeta yardım seferberliği başlatıldı.Giresun Valiliği ve Giresun Belediyesi öncülüğünde başlatılan kampanya vatandaşlar ve sivil toplum örgütleri büyük ilgi gösteriyor..

Toplanan malzemeler tırlara yüklenip hızlıca deprem bölgesine gönderilirken,Giresun Valisi Enver Ünlü destek çağrısı yaptı..

Vali Enver Ünlü, 6 Şubat Pazartesi günü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde 7.7 ve Elbistan ilçesinde 7.6 büyüklüğünde meydana gelen depremzedelere destek çağrısında bulundu.

Deprem başta Kahramanmaraş, Hatay, Osmaniye, Adıyaman, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Malatya, Kilis ve Adana olmak üzere çevre illerde yoğun şekilde hissedilmişti.

Vali Ünlü “Gün birlik günü, dayanışma günü… Aziz Giresunlu hemşehrilerimizle seferberlik ruhu içinde afet bölgelerindeki kardeşlerimiz için elimizden ne geliyorsa bir fazlasını yapacağız. Duyarlı vatandaşlarımıza ve özveriyle çalışan mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Giresun Belediyesi de 3 tır malzeme gönderdi.Giresun Belediyesi tarafından 10’dan fazla ildeki depremzedelere yönelik başlatılan yardım kampanyası kapsamında binlerce Giresunlu tarafından bağışlanan muhtelif yaşam malzemesi yola çıktı.

Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun çağrısının ardından, depremden etkilenen vatandaşlara yardım eşyaları getirmek için akın eden vatandaşların ilk gündeki destekleri kısa zamanda 3 tırı doldurdu.

Battaniye, kışlık giysi, ısıtıcı, bot, su, çocuk maması, çocuk bezi, kuru gıda vb. gibi temel ihtiyaçlardan oluşan eşyalar depremzedelere ulaştırılmak üzere 3 tır ile birlikte yola koyuldu.

Yardım tırları, Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu tarafından uğurlanırken, vatandaşların teslim ettikleri yardım malzemeleri yerlerine ulaştırılmaya devam edecek.

Fedakâr ve duyarlı Giresunlu vatandaşların Belediye Kültür ve Fuar Merkezi’ndeki yardım toplama alanına teslim ettiği yardım malzemeleri Belediye ekipleri tarafından tek tek kontrol edilip sınıflandırıldıktan sonra araçlara yüklenmesi gerçekleştiriliyor.

Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ise sık sık yardım toplama alanını ziyaret ederek bilgi alıyor.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu yaptığı açıklamada: “Ülkemizin bu zor gününde tek yürek olan tüm vatandaşlarımıza ayrı ayrı teşekkürlerimi iletiyorum. Bizlere ulaştırılan yaşam malzemelerini paketleyip tasnif ederek bölgeye gönderiyoruz.  Yardım kampanyamız devam ediyor. Yüce Rabbim devletimizi ve milletimizi afetlerden korusun. Deprem nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum.” Şeklinde konuştu

BATLAMA VADİSİ İLÇE YAPMA KOMİTESİ BATTANİYE GÖNDERDİ

Bu arada Batlama Vadisi ilçe yapma komitesi üyeleri kendi aralarında giysi ve battaniye toplayarak yardım tırlarına teslim etti.Başkan Hakan Cenger “El ele vermemiz lazım.Böyle günlerde kardeşlik lazım”dedi.

Haber: Hakan Çelebi

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?