“GİRESUN’U, KİMLER SONUNCU YAPTI?”

“GİRESUN’U, KİMLER SONUNCU YAPTI?”

İyi Parti Giresun İl Başkanı Ahmet Memiş,Giresun’un ekonomide Türkiye sonuncusu olmasının kabul edilemez olduğunu ifade ederek”İlimize yeni fabrikalar açılması lazım”dedi.
Fındığın işlenmeden satılmasının büyük bir ticari kayıp olduğunu anlatan Memiş”Ordu ve Trabzon gelişirken,Giresun’un son sıraya düşmesinin sebebi acaba nedir?.Ordu ili ;son 20 yılda,Havaalanı,Güney Çevre Yolu ,Tıp Fakültesi,Diş Fakültesi gibi 7-8 devasa projeyi bitirdi ama Giresun bu süreçte ne üretti.?.TSO veya diğer Sivil Toplum örgütleri bir panel organize ederek bu olayı tartışmamız gerekir”dedi.

20 YILDA HANGİ SİYASİLER NE ÜRETTİ?

Memiş,son 20-25 yılda bu ildeki sanayileşme adımlarının verimsizliğinin su yüzüne çıktığını ifade ederek”Halkımız her seçimde bol kepçe oy dağıttı.Hala ,OSB’lerde ne tür adımlar atıldığı belli mi?Ordu ve Trabzon’da kaç yeni OSB açıldı, Giresun’da kaç tane atıldı?.Komşu illerde iktidar ve muhalefet el ele hizmet üretiliyor,Giresun’da iktidar partisinin milletvekilleri arasında bile son 25 yılda gerekli birliktelik yaşandı mı?” diye sordu.

“ORDU VE TRABZON’UN İLÇE NÜFUSLARI BİZİM MERKEZİ GEÇTİ”

Ordu’da 2, Trabzon’da 3 ilçenin, Giresun Merkez İlçe nüfusunu geçmesinin izahının olmadığını anlatan Başkan Memiş,”Ordu’da CHPli Belediye ile AKPli iktidar el ele verdi ve Güney Çevre Yolunu yaptı ama aynı birliktelik Giresun’da olmadı.Sahil yolunun tıkanacağını Ordu gördü ama Giresun’u idare edenler göremedi.Bu bir vizyon eksikliğidir.İktidar Giresun’u yöneten kadroları 15 yıl önce değiştirmeliydi ama bunu yapamadı ve il bu hale geldi.Tıp Fakültesi var ama hastane binası yok.Diş Hekimliği Fakültesi var,binası yok.Ordu bu fakülteleri nasıl açtı?. Ordu bu 2 fakülteye nasıl bina ve kadro buldu.Bu şehre güçlü Rektörler niye getirilemiyor?.Ordu’daki Rektörler bu işleri nasıl çözdü?.Bizce Rektörler seçimle işbaşına gelmeli ve iş üretmeli.Seçimle iş başına gelmeyen rektörler eser ortaya koyamıyor. Hala, kanser hastaları, komşu illerde sürünüyor. Şimdi kurumlarda ödenek yokluğu yüzünden çoğu müteahhit dert yanıyor. Ordu Büyükşehir olurken, ilimiz Türkiye sonuncusu oluyorsa bu eser kimin?”diye sordu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar