HALKTAKİ BİRLEKTELİK RUHUNA TAM NOT…

HALKTAKİ BİRLEKTELİK RUHUNA TAM NOT…

AFAD emekli üyesi Sarıaydın,Gaziantep’de kaldığı 6 günde yaşadıklarını kaleme aldığı yazısında kimsenin bu milleti bölemeyeceğini ifade etti

Deprem sonrası afet bölgesine giden Köşe yazarımız ve emekli AFAD görevlisi Mustafa Sarıaydın Giresun’a döndü.

Deprem bölgesinde yaşadıklarını kaleme alan Sarıaydın,milletin ortaya koyduğu birliktelik görüntüsünün muhteşem bir bir atmosfer oluşturduğunu ifade ederek dış güçlerin ülkeyi bölemeyeceğini söyledi

Sarıaydın “Felaketin Türkü, Kürdü, Arabı, Alevisi-Sunnisi olmaz;

Acıyı tarif edecek doktor var mı,

ya da gözyaşının rengini çizecek ressam?”diye yazısına başlayan Sarıaydın ,Giresun’dan yola çıkan 38 kişinin gösterdiği fedakarlıkları da kaleme aldı.

Sarıaydın şu noktalara dikkat çekti..

“Genciyle-yaşlısıyla, sağcısıyla-solcusuyla, zenginiyle-fakiriyle, kadını ve erkeğiyle, bu millet tek yumruktur;

Bölemezler, bölemezsiniz!

38 kişilik AFAD gönüllüsü olarak geçtiğimiz çarşamba yola çıktık;

Çoğunluğu 19-30 yaş aralığında olan ekibimizde emekli polis memurundan sonra en yaşlısı bendim.

Demir kesme makası, murç ve balyozuyla gelen inşaat işçisini, hemşire, öğretmen, din görevlisi, üniversite öğrencisini ve borç para alarak gelen işsizi bir araya getiren tertemiz yürekleriydi.

Bu yüreklere gücünüz yetmez bizi bölemezsiniz!

Grubumuzdaki Malatyalı hemşireyi,  Diyarbakırlı ve Trabzonlu 2 üniversite öğrencisini bir araya getiren tertememiz yüreğiydi.

Bizi bölemezsiniz!

Bizi buz gibi hava bir yana, üstüste 4 geceyi otobüste battaniyeye sarilarak sabahlatan para değil, bir yakınımızın hastalığı veya yardıma muhtaçlığı değil, hiç tanımadığı insanların yaşadığı felaketti.

Bu vicdan kuvvetine gücünüz yetmez;

Bizi bölemezsiniz!

Yardım paketleri arasında sandavicinden tutun da envayi çeşit sebzeli yemek, balık konserveleri olmasına rağmen “bunlar depremzedelerin hakkı” deyip Giresun’dan getirdiği kuru ekmeğe zeytini kıtıncak eden bu insanları birbirine düşman edemezsiniz!

Cumhur ittifakından, Millet İttifakı’ndan insanlar temiz yüreğiyle tek yumruktur bunu bilin!

Kirli ve kinli beyinlerinizle bizi ayrıştırmaya uğraşmayın;

Bölemezsiniz!

Velhasıl doğusundan-batısına, kuzeyinden-güneyine  deprem bölgesine giden araç konvoyları parti mitingine giden yandaşı değil, desteklediği takımın maçına giden fanatiği değil, “bize ihtiyaçları var” diye çileye koşan Türk Milleti’dir;

Bizi bölemezsiniz!

Şunu da bilin ki;

Sıcacık yuvasını terkedip eliyle enkaz kazıyan bu temiz yüreklilerle ‘kardeşimiz’ diye aramıza sokulan talancıları bir göremezsiniz…”

Haber: Mustafa Cici

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?