Helikopter Kazası Yürek Yaktı

Helikopter Kazası Yürek Yaktı

Bektaşoğlu konuyu yakından takip ettiklerini söyledi.

CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu,helikopter kazası ile Kılıçdaroğlu’nun yakından ilgilendiğini söyledi

Bektaşoğlu”Giresun’un Alucra ilçesinde karakoldaki askerlerle bayramlaşma töreni ve şehit yakınlarını ziyaretten dönerken bulundukları askeri helikoperterin Tohumluk yaylasında düşmesi sonucu hayatlarını kaybeden 7 şehidimize Allahtan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Ailelerinin, Türk Silahlı Kuvvetlerinin ve milletimizin başı sağolsun. “dedi

Bektaşoğlu şöyle konuştu:

 

“TSK’yı başarıyla temsil eden ve bölgemizdeki terörle mücadeleyi azim ve kararlılıkla yöneten ve kazada yaralanan Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Sayın Mustafa Doğru ve diğer yaralı askeri personele ve onların yakınlarına acil şifalar diliyorum.

 

Olayı öğrenir öğrenmez bölgeye gittik, yaralılarımızı hastanede ziyaret ederek durumlarıyla ilgili bilgiler aldık, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na da gelişmeleri sürekli takip etti ve kendine gelişmeleri aktararak bilgilendirdim.

Kaza sonrası süreci Başbakan Yardımcısı Sayın Nurettin Canikli, valimiz ve diğer milletvekillerimizle birlikte devlet hastanesinde yönlendirdik. Gece komutan Doğru ve acil durumdaki 5 yaralımızı askeri uçaklarla Ankara’ya GATA’ya gönderdik.

Bugün de şehitlerimizi düzenleyeceğimiz törenle memleketlerine uğurlayacağız.

İlk belirlemelere ve düşme anını gören ve olay yerinden yaralıları taşıyan köylülerin ifadelerine göre helikopterin; kötü hava koşulları ve sis kaynaklı bir kaza nedeniyle düştüğü şeklindedir. Hükümetin de bu yönde açıklamaları vardır. Ancak TSK’nın açıklamasında ise , ‘henüz bilinmeyen bir nedenle’ ifadesi kullanmıştır. Dolayısıyla kırım raporu ve yapılacak araştırma ve inceleme sonucunda gerçek nedenin kuşku duyulmayacak bir şekilde ortaya çıkmasını beklemeliyiz.

Acımızı daha da artıracak kaza dışında bir sonuçla karşılaşmamayı diliyor ve umuyoruz.”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?