Herşey çevre için 

Herşey çevre için 

Giresun’da deniz, yayla ve sahildeki çöpler toplandı

Giresun’da 5 Haziran Dünya Çevre Günü” dolayısıyla deniz, yayla ve sahil kesiminde temizlik yapıldı.

Giresun’daki Botanik Park’ın da bulunduğu alanda düzenlenen etkinlikte Vali Enver Ünlü, Belediye Başkan Yardımcısı Osman Öden ve belediye personeli deniz kenarında çöp topladı.

Dalgıç ekipleri de deniz altından atıkları toplayarak karaya çıkardı.

Buradaki etkinliğin ardından Dereli ilçesindeki 1800 rakımlı Kümbet Yaylası’nın Aymaç mevkisinde izcilerin ve çeşitli kurumların katılımıyla çöp toplama ile temizlik etkinliği gerçekleştirildi.

Vali Ünlü, burada yaptığı konuşmada, gelecek nesillere güzel bir dünya bırakılması gerektiğini söyledi.

Türkiye’de ve dünyanın pek çok ülkesinde bugün çevreyle ilgili etkinlikler yapıldığını ifade eden Ünlü, “Bizim ülkemizde Cumhurbaşkanlığımızın himayelerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın düzenlediği çok anlamlı etkinlikler var. Biz de bu etkinlikler kapsamında önce sabahleyin deniz temizliği yaptık. Bu sembolikti ama devamında da yapmak zorunda olunduğunu çıkan atıklardan görmüş olduk.” dedi.

Ünlü, çevre konusunda daha çok duyarlı olunması gerektiğine dikkati çekerek, “Kaynaklarımızı tüketmemeli ve geri dönüşüm konusunda hassasiyet göstermeliyiz. İsraftan kaçınmalı, doğayı ve ekosistemi canlandırmak için sürdürülebilir projeleri desteklemeli ve geliştirmeliyiz. Unutmayalım ki bir tek dünyamız var ve gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak mecburiyetindeyiz.” diye konuştu.

Giresun’un ilçelerinde de belediye ve kaymakamlıklar işbirliğinde çöp toplama etkinlikleri gerçekleştirildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar