KARABİBER’DEN ÇAĞRI

KARABİBER’DEN ÇAĞRI

AGD MGV Giresun Şube başkanı Tahir KARABİBER ramazan ayı münasebetiyle basın açıklaması gerçekleştirdi.

Açıklamada Karabiber: “Kısacık dünya hayatında bulunmaz bir nimet olan Ramazan ayına girmiş bulunmaktayız.

Ramazan demek; gönül dünyamızı kirlerden arındırmak, herkesin derdiyle dertlenmek, kimsesizlerin umudu olmak, ezilen sömürülen herkes için yeni bir dünyaya hazırlık yapmak demektir.

Geçen her gün içerisinde mazlumların, yoksulların, kimsesizlerin sayısı artarken para üzerinden para kazananların ve servetine servet katanların sayısında orantısız bir artış varsa ramazan ayını sadece oruç tutmak, mükellef sofralarda iftar açmak ile geçirmek bu mübarek ayın ruhunu ve manasını anlamamış olmaktır.

Kendimizden geçip başkalarını düşündüğümüz, elimizde olanı herkes ile paylaştığımız, ümitsizlik ve kedere boğulanlara gülümseme olabildiğimiz zaman Ramazan’ın ruhunu ve manasını anlamış sayılırız.

Gelin bu ramazan ayında elinden tutabileceğimiz kimler var araştıralım, keder ve sıkıntı içerisinde bir dostumuz yada komşumuz var mı bakalım, elimde paylaşabileceğim neler var diye dönüp kendimize soralım.Ramazan ayının nurunu kalan aylara da yansıtmak için hayatımızı kitabımız Kur’an-ı Kerime göre düzenleyelim.

Rabbimize kul, efendimize ümmet, mazluma umut, zalime hasım olarak geçireceğimiz bir ramazan olması temennisiyle  Ramazan-ı Şerifinizi tebrik eder hayırlara vesile olmasını Rabbimden niyaz ederim.” diyerek sonlandırdı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar