KARA’DAN AŞI OLMAYANLARA SERT TEPKİ

KARA’DAN AŞI OLMAYANLARA SERT TEPKİ

GESOB Başkanı Ali Kara, aşı olmayanların kısıtlanmasını istedi

Kara “Covit 19 küresel salgını tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de hayatı ciddi şekilde etkiliyor, uzun ve kalıcı olma ihtimali yüksek değişimlere neden oluyor. Salgının yayılımının kontrol edilmesine yönelik alınan önlemlerle beraber hali hazırda uluslararası tedarik zincirleri arz talep dengeleri üretici/tüketici davranışları, iş yapma yöntemleri, çalışma modelleri, eğitim öğretim yöntemleri ve gündelik yaşam dramatik hızla değişiyor.

Krizleri, güçlükleri fırsata çevirme noktasında ülkece ve millet olarak aldığımız tedbirlerle bu zor dönemi olabildiğince hafif atlatmak için çabalıyoruz. Ancak bu konuda son veriler bizleri ürkütüyor. Üzülerek ifade etmeliyiz ki dikkatten uzağız boş vermişliğimiz, rahatlığımız belki bu uzun süreçten sıkılmışlığımızdandır. Unutulmaması gereken tüm birlikte olduğumuz sevdiklerimizin bugün aramızda olmamasıdır. Zorlu bir süreci esnaf teşkilatı olarak bizler daha yoğun yaşadık. Ekonomik olarak yıprandık, yeni bir kapanmayı kesinlikle kaldıracak ne imkân ne gücümüz kalmamıştır.

Hükümetimizin yasakları kaldırması ile birlikte kurban bayramının da bu sürece isabet etmesi vatandaşlarımız üzerinde büyük bir rahatlık yaratmış maske mesafe kuralları kalmamış, vatandaşların bir bölümünde salgın tamamen sonlanmış gibi bir kanaat oluşmuştur. Hükümetimiz bunca zorluğa karşı elinden gelen tüm önlemleri almasına ve gerekli uyarıları yapmasına rağmen bir kesim insanların sorumsuzca davranışları, aşı olmama inatları kuralları ihlal etmeleri yeni bir dalganın oluşacağının açık mesajı gibidir.

Bu süreçte vatandaşlar olarak sorumluluğumuzu harfiyen yerine getirmezsek devletin aldığı tüm tedbirleri boşa harcamış olacağız ve olan hepimize olacaktır. Herkesin üzerine düşeni yapması gerektiği bir konumdayız. Diğer yandan aşı olmamakta direnenlerin, sorumluluğunu yerine getiren vatandaşlara zarar vermemeleri açısından kamu hizmetlerinden ve toplu sosyal faaliyetlerden kısıtlanması ve aşı olmayanların resmi kurumlara girişlerinin yasaklanması gerekmektedir”dedi

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar