Karahan ve Öztürk De Nöbet Tuttu

Karahan ve Öztürk De Nöbet Tuttu

Olaylarda 161 kişi şehit oldu.

Vali Hasan Karahan, Milli İradeye Sahip Çıkan Vatandaşlarla Bira araya Geldi.

Vali  Hasan Karahan,  iki gecedir  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine meydanlarda demokrasi ve Milli İrade nöbeti tutan vatandaşlarla bir araya geldi.

Genelkurmay Başkanlığına bağlı bir kısım askerin 15 Temmuz 2016 tarihinde İstanbul ilinde Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet Köprülerini askeri taşıt ve malzemeleri kullanmak suretiyle ulaşıma kapatarak, kamu kuruluşları önüne askeri birlikleri sevk ederek kamu görevlerinin yapılmasını engellemeleri, aynı şekilde Ankara Emniyet Müdürlüğü ve Türkiye Büyük Millet Meclisi başta olmak üzere birçok Devlet kurumuna karşı silahlı saldırıda bulunmak suretiyle yönetime yasadışı şekilde el koyup, darbeye teşebbüs fiiline kalkışmaları üzerine Türkiye de ve yurtdışında milyonlarca vatandaş sokaklara çıkarak darbe teşebbüsüne karşı Devletin ve Meclisin yanında yer aldı.

Giresun ilimizde de ilk andan itibaren vatandaşlarımız, yapılan bu yasa dışı girişime tepkilerini koyarak kamu kurumları önünde toplanarak Devletin ve hükümetin yanında yer aldıklarını gösterdi.

Vali Hasan Karahan’da ilk andan itibaren, başta Jandarma Bölge Komutanlığı yetkilileri olmak üzere; İl Jandarma Komutanı J.AlbayA.İhsan Ersoy ve İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk’le birlikte durum değerlendirmesi yaparak vatandaşlarla birlikte oldu.

Vali Karahan, 15 Temmuz gecesi Giresun İl Emniyet Müdürlüğü önünde destek amaçlı toplanan vatandaşlara megafonla hitap ederek, demokrasiye sahip çıkmalarını isteyerek itidalli ve ölçülü desteklerini sürdürmelerini istedi.

Cumartesi akşamı da Atatürk Meydanında toplanan halkın arasına katılan Vali Hasan Karahan, vatandaşlar tarafından büyük sevgi gösterileri ve alkışlarla karşılandı. “Halkın Valisi, halkın içinde” sloganları ile karşılanan Vali Karahan’ın beraberinde bulunan İl Jandarma Komutanı J. Albay Ali İhsan Ersoy ve İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk’de vatandaşlar tarafından sevgi gösterileriyle karşılandı.

Yapılan yasa dışı eyleme karşı Milli İrade tepkisini ortaya koyan vatandaşlara destek için Atatürk Meydanına başta Sayın Valimiz Hasan Karahan olmak üzere; İl Jandarma Komutanı A.İhsan Ersoy, İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, İl Genel Meclis Başkanı A.Mürşit Gürel, Ak Parti İl Başkanı Hasan Ali Tütüncü, İl Müftüsü Muhittin Oral, kamu kurum ve kuruluşlarının amir ve çalışanları, siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri geldi

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?